Київська галерея хоче купити розмальовані двері Офісу президента

Володимир Маркопольский 28, Березень 2021, 18:24 57

Художня галерея з Києва вирішила викупити двері офісу президента, які були розмальовані під час акції 20 березня на Банковій, що переросла в погроми.

Після “арт-об’єкт” планують вигідно реалізувати на аукціоні. На цей факт звернула увагу адвокат родичів Героїв Небесної Сотні Євгенія Закревська у Facebook, опублікувавши документ.

Йдеться про запит, який представники галереї (го “Речовий доказ”) та фестивалю Senka направили на адресу офісу глави держави. У ньому вони пропонують придбати розмальовані двері за ціною на 10% вище, ніж коштують нові.

“Тут деякі думають, що це жарт. Але ні. Все серйозно… Всі ризики, пов’язані з аукціоном несе галерея. Для ВП це просто варіант продати ці двері дорожче нових-чудова економія бюджетних грошей. ОП вважає, що це шваль.

Художня галерея – що це арт-об’єкт і готова за нього заплатити. Який з цих варіантів більш вигідний для бюджету? Хто повинен ефективно управляти публічними фінансами?”–- поцікавилася Закревська.

Зазначимо: ще 26 березня на Facebook-сторінці Senka повідомили про “дивовижну пропозицію”. Зокрема, що на їхній платформі, ймовірно, буде представлено “унікальний витвір стріт-арту та акціонізму” – двері офісу президента.

“Оскільки суспільний інтерес до цього об’єкта не вщухає: двері експонуються в телеефірах, їх зображення розтиражовані в ЗМІ, вони отримали статус історичного та художнього артефакту. Ми впевнені, що відкритий аукціон дозволить реалізувати твір значно вище його номінальної вартості”, – говорилося в пості.

Нагадаємо, раніше правозахисниця з Центру Громадянських свобод Олександра Матвійчук заявила, що свастика на будівлі офісу Президента після суботньої акції протесту з’явилася вже після завершення акції.

Пізніше заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що громадянину, який розбивав вікна в офісі Президента, вже пред’явлено підозру. Готується цілий ряд обґрунтованих підозр, кожне з яких буде підкріплено відеозаписом із зазначенням того, хто, в який момент і, що зробив.