LTE-модем: види та переваги

ДУМКА 17, Серпень 2020, 15:30 370
LTE-модем: види та переваги

Сьогодні більшість людей не уявляє життя без можливості виходу в інтернет. Мережа слугує не тільки для розваг: тут навчаються, спілкуються, працюють. Переважно для підключення інтернету вдома використовують дріт (для одного приладу) або Wi-Fi роутер (для кількох гаджетів), однак жоден із цих варіантів не підходить для поїздки чи відпочинку на дачі. Та як тоді залишатися на зв’язку?

LTE-модем: види та переваги

Допоможе Lte модем — невеликий пристрій, який під’єднується до ПК чи ноутбука переважно за допомогою USB-порту. Слід зазначити, що такі роутери бувають двох видів:

 • зовнішні — окремі прилади, що також називають LTE USB через основний спосіб підключення. Універсальний варіант, який можна застосовувати з будь-яким гаджетом, призначеним для користування інтернетом;

 • внутрішні — менш універсальні та компактні. Це вже вмонтовані в девайс системи, які забезпечують можливість підключення мережі. Використовуються насамперед у смартфонах, планшетах, іноді — в smart-телевізорах.

Перевагою зовнішнього інтернет-роутера LTE є не лише універсальність, а й компактність. Зазвичай такі девайси за розміром не більші за флеш-карту, тож їх зручно брати в подорож. Очевидно, що купити внутрішній модем окремо неможливо, а от зовнішні варіанти сьогодні мають високий попит.

LTE-модем: види та переваги

Як працює 4G роутер? Насправді все надзвичайно просто: для цього приладу треба придбати SIM-карту з послугою інтернету, яка вставляється в спеціальний роз’єм. Зверніть увагу, що такий модем підтримує технології 3G та 4G, однак для забезпечення відповідної швидкості треба, щоб SIM-картка також їх підтримувала.

Які переваги надає використання такого приладу? Перерахуємо основні:

 • висока швидкість інтернету;

 • відсутність прив’язки до дротів;

 • доступність самого девайса та інтернет-послуг;

 • економічність (можна поповнювати рахунок лише тоді, коли є необхідність використати пристрій);

 • зручність застосування;

 • можливість не губити зв’язок із близькими та працювати віддалено звідусюди.

Деякі 4G модеми підтримують функцію маршрутизатора. Це дозволяє забезпечити стабільний доступ в інтернет одразу на декількох гаджетах. Окремі роутери-маршрутизатори працюють від акумулятора впродовж багатьох годин безперервного використання.

Як вибрати роутер LTE?

Якщо ви плануєте придбати 4G інтернет-модем, у спеціалізованих магазинах представлений величезний асортимент подібних приладів різної цінової категорії. Проте не варто орієнтуватися виключно на вартість девайса, враховуйте насамперед технічні характеристики:

 • швидкість передавання даних — від цього показника залежить швидкість завантаження файлів і відкриття веб-сторінок. Для соціальних мереж не потрібен швидкісний пристрій, а от для запуску мультимедіа та онлайн-ігор потрібен високий показник;

 • операційна система, що підтримується приладом — інтернет-роутери LTE можуть працювати з різними ОС, але перед купівлею слід перевірити сумісність із конкретною версією;

 • наявність функції маршрутизатора — не всі моделі здатні роздавати Wi-Fi, тож враховуйте це, якщо маєте потребу в підключенні 2-3 гаджетів до мережі;

 • підключення — найпоширенішим варіантом є USB-вихід, однак існують моделі, які на вигляд нагадують звичайний маршрутизатор з антенами і підключаються через Wi-Fi. Вони мають більші габарити, але зручні та не займають USB-порт;

 • бренд — краще купувати продукцію перевірених брендів, які мають хорошу репутацію на ринку. Модеми випускають більшість виробників смартфонів та ноутбуків. Також можна придбати модем від мобільного оператора, але найімовірніше він підтримуватиме виключно свою SIM-картку.

LTE-модем: види та переваги

Перед замовленням гаджета слід також прочитати відгуки про конкретні моделі, а тільки тоді остаточно вирішувати, який LTE-роутер купувати.

За матеріалами Zakupka.com