Меблі для початкових класів: столи, стільці, шафи, парти для НУШ

ДУМКА 28, Липень 2020, 09:17 670
Меблі для початкових класів: столи, стільці, шафи, парти для НУШ

Меблі для НУШ: обладнання кабінетів початкових класів

Ще недавно покупка шкільних меблів взагалі не була проблемою ні для вчителів, ні для батьків: однакові класичні дерев’яні парти, об’ємні шафи й коричневі класні дошки десятиліттями стояли в кабінетах. Але проведення в Україні освітньої реформи та, відповідно, модернізація навчального простору внесли корективи в підхід до умеблювання шкільних приміщень.

Сьогодні меблі для нової української школи купити можна будь-які: сучасний дизайн, незвичайні форми, яскраві кольори. Але щоб обставити шкільні приміщення максимально зручно для вчителя й учнів, потрібно дотримуватися певних вимог.

Меблі для початкових класів: столи, стільці, шафи, парти для НУШ

Меблі для НУШ 1 клас: важливі характеристики

За відгуками вчителів, саме умеблювання кабінетів початкових класів викликає найбільше вагань і потребує витрат не лише коштів, а й часу. Як правило, меблі для 1 класу НУШ купити не проблема: вони доступні як у звичайних меблевих магазинах, так і в інтернет-магазинах спеціалізованих постачальників навчального обладнання. Проблема — обрати саме такі дитячі парти для НУШ, які не лише відповідатимуть усім вимогам Міністерства й санітарним нормам, а й стануть функціональним рішенням для кожного окремо взятого кабінету.

Організація шкільного простору: меблі для НУШ

Найголовніші нововведення НУШ, що стосуються молодших класів: одномісні парти та м’які різнокольорові меблі. Окрім того, необхідно приділити увагу організації одразу 7 зон НУШ: Комунікативна, Відкриттів, Новин, Матеріалів, Тематична, Зона Тиші та Зона Вчителя. Адже кожна з них потребує різних типів меблів і обладнання.

Види меблів для нової української школи

Якими  не були розміри та форма приміщення, обране зонування чи кольорова гама, вам обов’язково знадобляться наступні категорії меблів:

  1. Меблі для організації робочого місця учнів: стільчик і стіл для школяра.

Їх, звісно, можна підібрати й окремо, але набагато зручніше придбати готові комплекти типу «парта-стілець». Вони гарантовано пасуватимуть по конструкції і будуть гармонійні по стилю та матеріалу, з якого виготовлені.

  1. М’які та безкаркасні меблі для того, щоб облаштувати зони для ігор і відпочинку.

Правильно підібрані меблі цього типу зможуть слугувати для організації інклюзивного простору. А ще м’які пуфи, крісла-мішки та модульні м’які конструктори допоможуть створити затишний куточок, де малюки зможуть перепочити та відновити сили у перерві між заняттями.

  1. Меблі для організації правильного зберігання навчальних матеріалів.

Це можуть бути стінки, шафи, полички, тумби, скрині тощо. Важливо лише звертати увагу, щоб ці габаритні й важкі меблі не становили загрози для випадкового травмування першокласників. Тому їх потрібно надійно закріпляти та розміщувати попід стінами, а не вздовж звичної траєкторії руху дітей у приміщенні.

Окрім того, потрібно підбирати системи зберігання так, щоб частина поличок була відкритою, а частина — закритою. Це дозволить зберігати величезну кількість дидактичних матеріалів, роботів, конструкторів, канцелярії, товарів для творчості й навіть іграшок, не обтяжуючи простір.

Згідно з вимогами МОН щодо оснащення кабінетів початкових класів, для правильної організації простору потрібна достатня кількість пластикових лотків: різного кольору, форми, розміру, з кришкою чи без. Вони незамінні для зберігання дрібних деталей і дидактики.

  1. Класні дошки.

Тут потрібно виходити виключно з індивідуальних потреб вчителя і можливостей класного приміщення. Для вибору доступні різні види: звичайна магнітно-крейдова чи інтерактивна, металокерамічна і пробкова, п’ятиповерхнева чи простої конструкції.

  1. Робоче місце вчителя.

Мається на увазі не лише просторий робочий стіл для вчителя НУШ і ергономічне крісло, щоб було зручно сидіти протягом тривалого часу. Робоче місце вчителя в новій українській школі обладнано всім необхідним для забезпечення не лише ефективного робочого процесу, а й особистого комфорту. Тому потрібно, щоб вчитель мав достатньо місця для зберігання не лише дидактичних матеріалів, а й особистих речей. Стільниця повинна надавати можливість розмістити не лише ноутбук і класний журнал, а й фотографій, дипломів, нагород та інших речей, що розкривають особистість вчителя.

Меблі для початкових класів: столи, стільці, шафи, парти для НУШ

Кабінет початкових класів: як придбати необхідні меблі

Якщо для вашого навчального закладу облаштування приміщення початкової школи перетворилося на нескінченну проблему підбору й організації доставки обладнання — зверніться до постачальників, які пропонують комплексні рішення. Зазвичай, така пропозиція передбачає ще й додаткові послуги: поради по індивідуальному підбору меблів, вибору форми стільниць, кількості шафок тощо. А зекономити допоможуть безкоштовні доставка, установка та інші сервісні послуги, які часто також пропонує постачальник. Приклад: інтернет-магазин B-Pro, ознайомитися з асортиментом шкільних меблів якого можна за посиланням. Залишилися запитання? Телефонуйте (044) 353-33-77.