Медведчук програв суд журналісту Кіпіані щодо заборони книги про справу Стуса

ДУМКА 19, Березень 2021, 14:17 219
Медведчук програв суд журналісту Кіпіані щодо заборони книги про справу Стуса

Київський апеляційний суд скасував в більшій частині рішення Дарницького районного суду про заборону розповсюдження накладу книги “Справа Василя Стуса” до усунення з тексту окремих фраз, що стосуються тодішнього адвоката Стуса Віктора Медведчука.

Про це йдеться у рішенні суду.

Суд постановив апеляційні скарги Вахьанга Кіпіані і видавництва “Віват” задовольнити частково. Апеляційний суд скасував рішення Дарницького районного суду м. Києва від 19 жовтня в частині задоволення позивних вимог. Це рішення може бути оскаржене у Верховному суді протягом 30 днів.

Один із суддів роз’яснив, що суд залишив до виконання лише одну вимогу Медведука – щодо заборони фрази про надання адвоката (Медведчука) службою держбезпеки радянського союзу: “… чи була можливість у Стуса обрати “менше зло”. Проте є фактом, що наданого, підтримуваного держбезпекою адвоката звали Віктор Медведчук”

Водночас були скасовані рішення щодо заборони використання імені Медведчука, інших фраз і заборона на розповсюдження тиражу книги.

Представник Медведчука Ігор Кириленко не з’явився до суду, пояснивши, що виконує обов’язки депутат Київради.

Пряма мова судді: “Змінити рішення Дарницького районного суду від 19 жовтня 2020 року в частині розподілу судового збору по справі та стягнути з Медведчука Віктора Володимировича на корист Кіпіані Вахтанга та ТОВ “VIVAT” по 768 грн 40 коп. судового збору”.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що народний депутат Віктор Медведчук (фракція ОПЗЖ) не з’явився на засіданні Київського апеляційного суду на розгляд апеляції на рішення суду про заборону поширювати книгу “справа Василя Стуса”.

Новини за темою: