Мендель закликала “вчити граматику” борцям за українську мову

ДУМКА 5, Квітень 2021, 02:49 177
Мендель закликала “вчити граматику” борцям за українську мову

Прессекретарка президента Юлія Мендель закликала борців за українську мову направити енергію на навчання звичайної граматики.

Про це вона сказала в ефірі програми “Взгляд с Банковой” на телеканалі “Дом”.

“Мова — це безумовний символ сучасної України, який занадто часто окремі політики відверто використовують для організації своїх спекуляцій і конфліктів. Особливо в гонитві за виборцями на найближчі вибори. І чим ближче вибори, тим більше агресивної завзятості цих політиків в прагненні зіштовхнути лобами українців, які розмовляють українською мовою, з російськомовними українцями”, – заявила Мендель.

“Україні давно пора піднятися над проблемою мови й перейти з площини “кращий патріот — україномовний” до діалогу про те, як нам об’єднатися і прийняти один одного, як відмінності перетворити в різноманітність, консерватизм — в збереження традицій, а культуру не насаджувати, а бачити в форматі космополітизму.

Всю енергію борців направити б на навчання звичайної граматики. І граматику потрібно вчити як молодим поколінням, так і старшим. Мені здається, тоді це питання було б закрите”, – підкреслила вона.

Прессекретарка президента Юлія Мендель вважає, що українська мова та ідентичність є значно ширшим явищем, ніж тільки протистояння Росії і потрібно заявити, що в Україні є українська російська мова.

Мендель завила, що фактично в боротьбі за язик деякі українці перетворилися на “ангелів з піною біля рота”, які вступають у бій за праву справу.

Нагадаємо, раніше Мендель заявила, що на Донбасі будуть створювати «точки тяжіння».

Крім того, раніше повідомлялося, що Мендель заявила, що Зеленський увійде в підручники історії, як борець з олігархатом.