Метеоролог розповіла, коли в Україні чекати першого снігу

ДУМКА 2, Вересень 2021, 22:40 1952
Метеоролог розповіла, коли в Україні чекати першого снігу

Перший сніг в Україні може випасти вже в жовтні, імовірно-в його другій половині. Крім того, середня температура Цього місяця може бути навіть нижчою, ніж у листопаді та грудні.

Такі дані на осінь у четвер, 2 вересня, озвучила завідуюча відділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту НАН Вазіра Мартазінова.

Як вказала експерт, в жовтні вже кілька останніх років проглядаються “процеси передзим’я” і температура повітря помітно опускається.

“Так що в цьому році, якщо друга половина жовтня ознаменується негативними температурами, ми побачимо сніг з дощем, може утворитися сніговий покрив”, – повідомила кліматолог.

перехід з літа на осінь і далі на зиму був більш плавним. Спершу спадала спека і починало холоднішати, а в грудні спостерігалася нульова і мінусова температура.

Зараз сезони змістилися. Тенденція показує, що жовтень стає більш холодним, а наступні два місяці повітря може знову прогріватися до плюсових температур. Потепління також часто виходить за норму листопада і Грудня.

Мартазінова розповіла, що в графіку кліматичної зими спостерігається “розкид”: вона може початися в кінці січня і закінчитися в кінці лютого, або ж початися в кінці грудня і закінчитися в січні, або протриматися з грудня по лютий.

Експерт підкреслила, що складати прогнози погоди на зиму стає все складніше.