Міністр культури Ткаченко підтримав ідею відтермінування штрафів за порушення мовного закону

ДУМКА 10, Березень 2021, 13:56 116
Міністр культури Ткаченко підтримав ідею відтермінування штрафів за порушення мовного закону

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко підтримав ініціативу щодо відтермінування на півтора року норми про накладення штрафів за порушення мовного закону.

Про це Ткаченко заявив під час форуму «Україна 30. Культура. Медіа. Туризм».

«Якщо мова по дві поправки (до мовного закону – Ред.) різних депутатів, у тому числі й від «Слуги народу», то в одному випадку це поправки Бужанського, які скасовують штрафи в цілому, в іншому – поправки Кравчук, Потураєва і Корнієнка, які відтерміновують штрафи на півтора року, до моменту уведення всіх інших штрафів. Ми підтримуємо другу поправку», – сказав Ткаченко.

Ткаченко підкреслив, що спільної платформи, яка б об’єднувала всі зусилля для промоції української мови, не існує, і Мінкульт зараз над нею працює.

«Якщо ми говоримо про те, що ми спершу ставимо необхідність винесення штрафів якійсь літній жіночці з Одеси чи Харкова лише тому, що вона не знає у своєму магазині чи не вміє розмовляти українською мовою, я вважаю, таким чином ми не переконаємо більшість населення, яка не володіє достатньою мірою українською мовою, у тому, що її потрібно вчити. Лагідна українізація, промоція української мови дозволить це зробити», – переконаний Ткаченко.

Нагадаємо, раніше секретар РНБО Олексій Данилов заявив, що Україна повинна убезпечити себе від «лінгвістичної війни», яку розв’язала Російська Федерація, більш активно запроваджуючи англійську мову.

Так само ми повідомляли про те, що в Кривому Розі на Дніпропетровщині співробітниця «Укрпошти» порушила Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», відмовившись обслуговувати відвідувача українською. Крім того, жінка відмовлялася носити маску на робочому місці.