Міністр культури Ткаченко закликав українців “дотримуватися інформаційної гігієни”

ДУМКА 5, Березень 2021, 14:03 48
Міністр культури Ткаченко закликав українців “дотримуватися інформаційної гігієни”

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що однією з частин гібридної війни РФ проти України є інформаційний вплив, який чиниться прихованими в текстах фейками, дезінформацією, напівправдою.

Про це Ткаченко написав у Telegram.

«Ціль одна – викликати в українців страх, невпевненість у майбутньому, агресію один до одного. Чим більше такого впливу – тим поживніший ґрунт для посіву пропаганди. Ми маємо протистояти цій інформаційній загрозі. Але починати треба з основ … Аби підтримувати як свою, так і спільну медіагігієну України. Аби був сталий ефект, який закріпиться міцно у суспільстві – боротися необхідно із коренем проблеми. А це – ігнорування чи незнання правил і принципів перевірки інформації», – написав Ткаченко.

Міністр навів три правила інформаційної гігієни, «яких має дотримуватися кожен».

Побачив фейк – тисни «поскаржитись»;
Перевіряй грамотно – шукай першоджерело інформації;
Вчитуйся у зміст, а не ведись на гучні заголовки.
У лютому-березні 2014 року Росія окупувала Крим та інспірувала виступ сепаратистів в Луганській і Донецькій областях. У 2014 і 2015 роках відбулося пряме військове вторгнення армії РФ на територію України з метою військової допомоги бойовикам Донбасу.

Кремль заперечує участь РФ у війні на Донбасі, називаючи її «громадянським конфліктом». Росія продовжує підживлювати війну на Донбасі грошима й озброєнням, створивши в окупованих районах повноцінну армію з кадрових російських військових, громадян РФ і місцевих сепаратистів. До війни проти України з 2014 року активно залучена і російська пропаганда.