Нардеп від “Батьківщини” вирішив не декларувати гроші на придбання елітного житла в Києві, бо не вважав це “обов’язковим”

consaidin 23, Квітень 2021, 19:52 77
Нардеп від “Батьківщини” вирішив не декларувати гроші на придбання елітного житла в Києві, бо не вважав це “обов’язковим”

Народний депутат від “Батьківщини” Михайло Волинець не вказав в декларації за 2020 рік джерело походження майже трьох мільйонів гривень на купівлю квартири у Печерському районі Києва.

Про це йдеться у розслідуванні програми “Схеми”.

Сам нардеп пояснив журналістам, що грошима допомогла “жінка, з якою він проживає”, але Волинець не згадує про неї в декларації, бо вважає “необов’язковим”. При цьому спеціалісти у сфері протидії корупції стверджують, що нардеп мав би задекларувати цивільну дружину та її активи, якщо веде з нею спільний побут.

У червні 2020 року Михайло Волинець продав свою двокімнатну квартиру в Києві на Подолі за чотири мільйони гривень. І одразу придбав нове житло, із у півтора рази більшою площею в комплексі “Бульвар фонтанів” – елітній новобудові на Печерську, а також оформив на себе два паркомісця. Усе це коштувало депутату понад 7,5 мільйонів гривень.

Журналісти вирішили перевірити, чи вистачило б власних задекларованих заощаджень та доходів Волинця на покращення житлових умов та розширення житлової площі? “Схеми” проаналізували декларації Волинця за 2019 та 2020 роки. У декларації за 2019 рік він зазначив дохід трохи менше мільйона гривень (це пенсія та зарплата нардепа, а також гроші від Незалежної профспілки гірників та Конфедерації вільних профспілок) та 4 тисячі доларів готівкою. У декларації за 2020 рік у нього залишалася готівка в тому ж розмірі. Отже, сумарно його доходи та заощадження в період покращення житлових умов – понад мільйон гривень (це пенсія, депутатська зарплата, а також кошти у банку).

“Виходить, цих коштів було недостатньо, щоб покрити різницю у 3 з половиною мільйони гривень для придбання більших апартаментів у Києві”, – говориться в розслідуванні.

Журналісти звернулися за коментарем до депутата. На запитання “Схем”, як Волинець може пояснити джерело походження частини коштів на придбання квартири на Печерську, він відповів так: “У мене були заощадження. Я все життя працював. На важких, відповідальних роботах. Я працював у шахті довгий час. Це по-перше. По-друге, я живу з жінкою, яка також вклала свій внесок у цю квартиру”.

Волинець пояснив, чому не вказав цю інформацію в декларації: “Ми не в шлюбі. Вона не вважає за потрібне, щоб я це робив… Це не обов’язково. Вивчіть закон”.

Фахівці у сфері протидії корупції наголошують: Волинець мав би вказати у своїй декларації інформацію про спільне проживання та активи цивільної дружини. “Незважаючи на те, хоче він її декларувати чи не хоче, є обов’язок декларувати людину, з якою проживаєш та ведеш спільний побут”, – зазначив виконавчий директор ГО “Антикорупційний штаб” Сергій Миткалик.

Ми також писали, що в Києві обікрали квартиру судді, після того, як вона опублікувала декларацію про доходи