Нардеп від “Слуги народу” внесла в декларацію недостовірних відомостей на 4 млн грн

ДУМКА 4, Жовтень 2021, 16:21 1252
Нардеп від “Слуги народу” внесла в декларацію недостовірних відомостей на 4 млн грн

Національне агентство із питань запобігання корупції передало до НАБУ інформацію щодо порушень в декларації за 2020 рік у народного депутата України Анни Колісник.

Про це йдеться у висновку Національного агентства із питань запобігання корупції за результатами повної перевірки даної декларації, передає «Слово і діло».

Згідно з інформації НАЗК, Анна Колісник не зазначила в декларації нежитлове приміщення у Харкові, яке їй належить на 25%. У своїх поясненнях народний депутат сказала, що загубила документи, і тому не подала коректну інформацію про цю нерухомість. НАЗК ці пояснення не врахувало, бо в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно є ця інформація, а отже – Колісник могла використати її для внесення в декларацію.

Також декларант не записала інформацію про те, що користується квартирою у Києві вартістю 1,6 млн. грн., сказавши НАЗК, що «забула» це зробити, бо на момент декларації вже тривалий час не використовувала це житло. За інформацією Апарату Верховної ради України, Колісник отримала кошти на компенсацію вартості оренди цього житла.

Окрім цього, народний депутат не задекларувала мотоцикл Honda 2014 року випуску, який вона купила в 2017 році.

«У своїх поясненнях суб’єкт декларування зазначає, що вказаний транспортний засіб відчужений 1 травня 2017 року, але станом на 31 грудня 2020 року не здійснено перереєстрацію на нового власника (тобто Анну Колісник ‒ ред.)», ‒ зазначають в НАЗК.

У Нацагентстві підрахували, що недостовірні відомості у декларації відрізняються від достовірних на 4 млн 432 тис. грн.

«У діях суб’єкта декларування встановлено ознаки злочину, передбаченого ст. 366-2 Кримінального кодексу України», ‒ йдеться у звіті.

Матеріали перевірки НАЗК передало до Національного антикорупційного бюро України. Якщо провину нардепки доведуть у суді, вона буде змушена сплатити штраф 42,5 тис. грн ‒ 51 тис. грн. або піти на громадські роботи 150-240 год. з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на термін до трьох років.

Анна Колісник стала народною депутаткою у 25 років. До цього вона працювала судовим експертом у Харківському науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС України.