Нардеп Яценко назвав провокацією відео, на якому він не встав під час виконання гімну

ДУМКА 25, Травень 2021, 16:07 82
Нардеп Яценко назвав провокацією відео, на якому він не встав під час виконання гімну

Народний депутат від партії “Батьківщина” заявив, що відео, на якому він неодноразово проігнорував прохання встати під час виконання гімну, є провокацією.

Про це депутат написав у себе в Facebook.

Депутат стверджує, що на поширеному відео музика гімну не звучала, що є порушенням 20-ї статті Конституції України.

“Тобто, обов’язковим елементом, при виконанні Державного Гімну має бути саме музичний супровід композитора Михайла Вербицького. У фрагменті відео, яке розповсюджують активісти-провокатори, музика не лунає, – зазначив Яценко.

Крім того, Яценко заявив, що сесію міськраді Умані намагались зірвати невідомі провокатори.

“Під час сесії була спроба її зірвати. Люди прийшли на сесію, частина з них це провокатори, захопили трибуну. Не давали виступати Уманському міському голові Ірині Плетньовій, ані мені, як народному депутату, обраному по округу №200, ані депутатам Уманської міської ради, ані депутатам Черкаської обласної ради, які також були присутні на сесії.

Коли люди штурмували трибуну, кричали «ганьба, давайте зірвемо сесію» та інші «гасла», а потім раптом заспівали Гімн, мені ця ситуація нагадала напад хуліганів у підворітті. Якщо на когось напали хулігани, хтось захищається. А потім хтось з хуліганів заспівав гімн, усі правоохоронці та інші люди мали б стати і не рухатись.

Я не в праві брати участь у «балагані», коли певні особи намагаються використати Державний Гімн у політичних цілях, тобто нівелювати його. При тому, що це не було його виконанням.
Тому як політик, який поважає Україну, як людина, яка, на мій погляд, дуже багато зробила для розвитку української культури, я прийняв таке рішення”, – заявив Яценко.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що нардеп від «Батьківщини» демонстративно відмовився встати під час виконання гімну.