НАЗК: у неправдивих деклараціях чиновники приховали майже мільярд

ДУМКА 27, Квітень 2020, 05:40 90
НАЗК: у неправдивих деклараціях чиновники приховали майже мільярд

Національне агентство з питань запобігання корупції викрило махінації в деклараціях чиновників на суму близько 900 мільйонів гривень.

НАЗК відзвітувала про перші 100 днів роботи після її перезапуску. Серед інших досягнень – викриття спроб введення в оману у деклараціях представників влади.

“До правоохоронних органів передано матеріали щодо декларування недостовірних відомостей на майже 900 млн грн. Виявити ці порушення вдалося завдяки перегляду всіх матеріалів повних перевірок, які були завершені до вересня 2019 року, проте кінцеві рішення за їх результатами не прийняті”, – стверджують у НАЗК.

16 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції”, який став своєрідним перезавантаженням для НАЗК, оскільки змінив форму управління агентством з колегіальної на одноосібну.

“Передумовою для всіх наших здобутків за цей час стало формування нової доброчесної та професійної команди. Протягом наступних місяців ми продовжимо залучати вмотивованих людей до роботи в НАЗК. Зокрема очікуємо на значне кадрове підсилення для ефективної перевірки декларацій”, – пояснюють в агентстві причини успіхів і діляться планами на найближче майбутнє.

НАЗК: у неправдивих деклараціях чиновники приховали майже мільярд