Окружний адмінсуд Києва скасував новий український правопис

ДУМКА 28, Січень 2021, 15:10 133
Окружний адмінсуд Києва скасував новий український правопис

Скандальний Окружний адміністративний суд Києва скасував новий український правопис.

У четвер, 28 січня, ОАСК прийняв рішення скасувати постанову Кабінету Міністрів України №437 від 22 травня 2019 року “питання українського правопису”. Цією постановою впроваджувалися зміни українського правопису.

Як пояснив адвокат Ростислав Кравець, за позовом якого було прийнято рішення суду, він просив визнати Постанову Кабміну про зміну українського правопису протиправною і недійсною.

“Я подав позов через порушення процедури прийняття нового правопису. Мін’юст погоджувався, що Кабмін не мав права приймати це рішення. Не було попереднього обговорення з громадськістю, проект правопису не був опублікований в газеті, не пройшов всі процедури. Я вважаю, що таке перекручення української мови неприпустимо і негативно впливає на розвиток мови”, – пояснив Кравець.

За його словами, рішення суду набуде чинності через 30 днів, якщо Кабмін не подасть апеляцію.

Буквосполучення th в словах грецького походження пропонувалося передавати літерою т, таким чином вводилися орфографічні варіанти анафема і анатема, Афіни і Атени, дифірамб і дітірамб, ефір і етер, міф і міт.

На початку слова пропонувалося зазвичай використовувати літеру і, але деякі слова з голосним і: іній і іній, ірод і Ірод.

Вводилися варіантні форми закінчення родового відмінка: радості і радості, любові і любові, гідності, незалежності, крові, солі, Білоруси.

Пропонувалося разом писати слова з першим іншомовним компонентом анти -, віце -, екс -: віцепрем’єр, ексміністр.

У словах, запозичених з грецької мови або латині, допускалася передача буквосполучення AU через АВ: пауза і павза, фауна і фавна.

Також правопис офіційно стверджувало використання фемінітивів: директорка, депутатка, експертиня, місткиня.