Окупанти залякують і не випускають з ОРДЛО українських абітурієнтів

ДУМКА 19, Липень 2021, 03:52 82
Окупанти залякують і не випускають з ОРДЛО українських абітурієнтів

Батькам дітей з окупованих територій доводилося вивозити своїх дітей за місяць до вступної компанії з легендою, що їдуть вони в гості до бабусь і дідусів.

Про це, підбиваючи підсумки цьогорічної вступної кампанії, написав екс-заступник голови Нацполіції В’ячеслав Аброськін, який є ректором Одеського державного університету внутрішніх справ.

“Перш за все потрібно визнати, що дистанційне навчання зробило свою “справу” – за підсумками ЗНО частина бажаючих не набрали необхідну кількість прохідних балів. Також можна констатувати, що наша молодь дуже слабка. Наші абітурієнти усвідомлено заздалегідь обрали ще до іспитів наш університет, але дуже велика кількість показала слабку фізичну підготовку, мабуть, сподівалися на авось.

Тому, слід зазначити, що абітурієнтам, які планують вступати до університету наступного року, необхідно не тільки мати відмінні знання, а й більше уваги приділяти фізичній підготовці, належний рівень якої вкрай важливий для майбутніх поліцейських”, – зазначив Аброськін.

Він також повідомив, що поспілкувався з батьками абітурієнтів, які приїхали з окупованого РФ Криму, а також з окупованих територій Донбасу.

“За словами батьків, дітей вивозили з окупованих територій з великими складнощами і вдалося це зробити тільки тому, що здійснили це заздалегідь до вступної компанії. Також вони повідомили, що державні окупаційні органи РФ вже сьогодні розшукують дітей, зокрема, обґрунтовуючи це необхідністю хлопцям бути на літніх зборах з військової підготовки та ін. І ще невідома реакція окупантів по відношенню до батьків цих дітей, після їх повернення додому без дітей”, – написав Аброськін.

Він додав, що батькам майбутніх курсантів доводилося вивозити своїх дітей за місяць до вступної компанії з легендою, що їдуть вони в гості до бабусь і дідусів, під обов’язкові гарантії повернення назад

“Ці діти усвідомлюють, що додому вже не повернуться, вони для себе прийняли таке рішення. Батьки розділилися: хтось плаче, що може не побачити вже свою дитину. Трагедія…”,- додав Аброськін.

За його словами, батьки також розповідають, що з Донецької області вивозили дітей через Російську Федерацію, так як випускників шкіл, які в цьому році можуть вступати до вузів, через КПВВ не випускають.

“На тимчасово окупованих територіях підлітків відправляють в літні табори, на військові збори. Батьки бояться повертатися додому, не розуміють, що з ними самими там тепер буде, як окупанти відреагують, що діти не повернулися”, – додав він.