Олена Зеленська заявила про необхідність створення Офісу першої леді

ДУМКА 3, Червень 2021, 15:17 74
Олена Зеленська заявила про необхідність створення Офісу першої леді

Олена Зеленська планує залишити після себе в ОП окрему структуру, яка б професійно займалася справами першої леді.

Олена Зеленська розповіла, що зараз чин першої леді законодавчо не закріплений в Україні. “Немає особливих установок для дружин президентів, немає кодексу і формалізації моєї роботи”, – пояснила вона на зустрічі з Європейською Бізнес Асоціацією (ЄБА).

З одного боку, – каже перша леді, – це свобода, але з іншого — великі очікування: «від тебе чекають всього. Ти повинна вирішити всі питання, особливо в гуманітарному секторі. Коли ми щось робимо, то я отримую велику кількість коментарів, що потрібно робити”.

Вона додала, що не знала, з чого починати свою діяльність в статусі першої леді: «ти проходиш в будівлю офісу президента і там нікому не потрібен і, в принципі, тебе там ніхто не чекає. Тільки президент чекає і завжди радий бачити”.

Для ефективності своєї роботи Зеленська визначилася з чотирма напрямками, щоб діяти згідно з планом: Культурна дипломатія, реформа харчування в школах, безбар’єрність і супровід президента.

Вона вважає, щоб діяльність першої леді була корисною з самого початку каденції нового президента, для цього слід утримувати невелику команду професіоналів в офісі президента.

“Мені б хотілося, щоб після мене залишилася структура, можливо, на базі офісу президента, яка допоможе в роботі всім іншим, хто прийде після мене. Щоб було зрозуміло, куди ти потрапив, є помічники і є кому відповідати на запити і листи. Цього не було і ми повинні були це реалізувати. Ми зробили маленьку структуру, яка може бути імплементована потім [в ОП]«, — розповіла Зеленська. За її словами, зараз команда першої леді складається з трьох осіб.