Олігарх Новинський таємно відвідував Офіс президента

ДУМКА 18, Червень 2021, 06:15 61
Олігарх Новинський таємно відвідував Офіс президента

Олігарх, позафракційний народний депутат Вадим Новинський 27 травня непублічно відвідував Офіс Президента.

Про це повідомляють журналісти програми “Схеми”.

Знімальна група зафіксувала, як 27 травня через ворота з території офісу Президента виїхала Toyota Camry і під’їхала до броньованого автомобіля Mercedes, який чекав на Банковій у супроводі охорони.Цей Mercedes зареєстрований на компанію Новинського.

“Мова йде про ворота в будівлю державного управління справами, але якщо хтось непублічно хоче відвідати головний офіс країни, то він може скористатися цим таємним заїздом”,-зазначають журналісти.

“Схеми” помітили, як з машини Toyota вийшов народний депутат Новинський з охоронцем і пересів у Mercedes, після чого обидві машини покинули Банкову.

Як зазначають журналісти, Toyota була з оперативним номерними знаками (так звані знаки прикриття). У реєстрі автотранспортних засобів вони закріплені за іншою машиною (марки Honda), тому встановити справжнього власника неможливо.

У відповідь на запит в прес-служба офісу Президента підтвердили, що Того вечора Новинський приїжджав на Банкову, і повідомили, що він зустрівся з радником керівника ВП Михайлом Подоляк.

“Зустріч відбулася в рамках процесу уточнення комунікаційної стратегії щодо міжконфесійного діалогу та можливих контактів представників держави з представниками Церков і, зокрема, Української Православної церкви (йдеться про УПЦ (МП) – ред.). Цей процес відбувається в тому числі і на основі спілкування з різними представниками державних органів, парламенту, громадськості і, власне, церковних громад. Також обговорювалися питання можливостей більш повного задоволення духовних потреб суспільства, впливу рівня задоволення таких потреб на оцінку якості життя різними групами населення, підходи до інформаційного забезпечення”, – йдеться у відповіді ОП. На питання про використання спеціального транспорту з номерами прикриття для виїзду Новинського в офісі Президента зазначили, що “такими даними” не володіють.

У коментарі “схеми” Новинський підтвердив зустріч на Банковій, але відмовився повідомляти подробиці: “як правило, коли я відвідую Офіс Президента або якісь інші місця, Кабінет Міністрів або Міністерства-ну, є якісь речі, які напоказ не робляться, і про них говорити не можна. Помилка журналістів, що кожен депутат або кожен відвідувач повинен про них говорити “.

На уточнення щодо теми зустрічі з Подоляком щодо “духовних потреб суспільства”, як про це йшлося у відповіді прес-служби ОП депутат відповів: “Так. Вам же все вже відповіли. Я знаю”. Ще він пояснив, чому виїжджав з території офісу на автомобілі з так званими знаками прикриття: “я ні від кого не ховаюся. Я просто приїхав з одним товаришем – і потім на цій машині виїхав. Ось і все”.

“Схеми” зазначають, що нардеп Новинський-олігарх, один з найближчих бізнес-партнерів Ріната Ахметова і восьмий у списку найбагатших українців у рейтингу журналу Forbes. У минулому році його статки були оцінені в 810 млн доларів, а в цьому – в 1,4 мільярда доларів.

За тиждень до непублічного візиту Новинського, йдеться в розслідуванні, Зеленський під час прес конференції проголосив курс на деолігархізацію і анонсував відповідний законопроект. Згодом його текст був опублікований на сайті Верховної Ради, де зазначено, що посадові особи повинні будуть звітувати про зустріч з представниками великого бізнесу.

Пізніше на уточнення, чи не суперечить візит Новинського в офіс Президента президентському курсу, в прес-служба зазначили:”на зазначеній зустрічі не було осіб, уповноважених на прийняття державних рішень, тому підстав для будь-яких припущень щодо порушень діючої політики немає”.

У грудні 2019 р. “схеми” також фіксували, як Новинський відвідував Офіс Президента, але публічно. У коментарі журналісту тоді він пояснив, що приходив обговорити “питання життєдіяльності міста Маріуполь”, але не повідомив, з ким саме.

Раніше журналісти також розповідали про приїзд першого помічника президента Сергія Шефіра додому до олігарха Ріната Ахметова і його ж неафішовані відвідування офісу Ігоря Коломойського, приїзд Віктора Пінчука в ОП, участь глави СБУ Івана Баканова у святкуванні ювілею соратника Віктора Медведчука з ОПЗЖ Григорія Суркіса і вечірку на честь дня народження самого президента в квартирі соратника Коломойського Тимура Міндіча.