Пандемія серйозно ускладнила імпорт медобладнання

ДУМКА 20, Травень 2020, 13:44 30
Пандемія серйозно ускладнила імпорт медобладнання

Європейські країни вводять обмеження, зокрема діють заборони на продаж апаратів ШВЛ понад введені квоти. На тлі загального занепокоєння імпорт медобладнання стає лотереєю, якщо спробувати обійтися без допомоги професійних юристів.

На імпорті медобладнання за контрактами ситуація теж позначається

Йдеться про багаторічні контракти і договори, підписані до початку пандемії COVID-19 і введення обмежень. У деяких випадках навіть застосовуються умови форс-мажору, при яких втрати несуть обидві сторони угоди. Тому діючий багаторічний контракт в поточних умовах не є гарантією отримання медичної техніки.

Що вже казати про разові угоди, які проходять «зі скрипом» практично з будь-яким обладнанням, в тому числі б/у, до якого уваги навіть більше ніж до нової техніки. На цьому тлі кваліфікована допомога юристів стає порятунком для медичних установ, які бажають розширити обсяг допомоги пацієнтам.

Якщо зважилися на покупку самостійно, візьміть до уваги ризики, в тому числі пов’язані з великою кількістю недобросовісних компаній. Зокрема шахраї активно реєструють компанії в Словаччині, після чого пропонують недорогі поставки від «іноземного виробника». Покупку у такий «фірми» ви зробите, але ввезти техніку на територію України, і тим більше її легалізувати, сертифікувати не вийде.

Краще знайдіть компанію з грамотними юристами, які забезпечать супровід угоди з сертифікацією «під ключ» і подальшим супроводом. Від закупівлі витратних матеріалів до допомоги з ремонтом і обслуговуванням.

Медичному обладнанню б/у супровід потрібен в першу чергу

Ніша на ринку постійно зростає, оскільки фінансові затрати менше, а віддача техніки така ж, як у нового обладнання. А там де є вигода, завжди з’являються підробки. Будьте обережні, нову техніку підробити складніше, хоча і такі приклади є.

Крім цього існують інші складності:

  • Непростий процес сертифікації, особливо якщо дата випуску раніше 2010 року;
  • Необхідність налагодження каналу постачання витратних матеріалів та запасних частин;
  • У ряді випадків отримання ліцензій та дозволів;
  • Більш часті перевірки, для проходження яких допомога юриста буде незамінною;
  • Інші складності, пов’язані з експлуатацією складної техніки.

Такі завдання успішно вирішують юридичні компанії, які супроводжують медичне обладнання б/у від складу постачальника до моменту монтажу в медичній установі. Співпраця з такими юридичними колективами гарантія від втрати грошей, часу і впевненість в отриманні необхідних апаратів. Наприклад, апаратів ШВЛ, які зараз, в буквальному сенсі слова, потрібні як повітря.

Не всі забезпечать поставку. Особливо з країн, де подібні пристрої високої якості, але занадто малі квоти. Тому орієнтуйтеся на досвід і практичні результати роботи, що виражаються в кількості угод, отриманих ліцензій, дозволів і т.д. З такими юридичними компаніями можна мати справу, з іншими – не варто.