Панував хаос і тиснява: українка розповіла, як їй вдалося покинути Афганістан

ДУМКА 20, Серпень 2021, 06:38 1194
Панував хаос і тиснява: українка розповіла, як їй вдалося покинути Афганістан

У ніч на 16 серпня український літак зміг вилетіти із захопленого талібами Кабула і евакуювати 79 осіб завдяки тому, що стояв на дальній стоянці в аеропорту і натовп панікуючих людей не встиг добігти туди.

Про це” ВВС News Україна ” анонімно розповіла одна з пасажирок рейсу, Українка, яка працювала в Афганістані останні три роки. Жінка не стала називати своє ім’я, так як не розповідала рідним, що працює в Афганістані.

“Там панував хаос і штовханина. Люди тиснули один одного, кожен хотів якомога швидше потрапити в літак. Люди займали місця в будь-якому літаку, а якщо їх не брали, вони просто блокували цей лайнер. В основному весь парк стоїть в аеропорту, і люди просто руйнують літаки. Той, на якому ми полетіли, стояв на дальній стоянці, тому люди туди не змогли добігти. Завдяки цьому ми змогли вилетіти”, – описала вона ситуацію в аеропорту 15 серпня.

До ранку 16 серпня всі цивільні рейси з аеропорту Кабула скасували, очевидці розповідали, що натовпи людей в паніці кидалися до літаків, сиділи під крилами в надії потрапити на літак.

Жінка розповіла, що допомагала українській владі зі списками для евакуації. Частина людей з цих списків вже виїхали з Афганістану, але є й такі, хто не поспішає це робити, уточнила вона.

“Деякі хотіли, але не змогли вилетіти в цей день, тому що місто було перекрите і було дуже складно дістатися до аеропорту. Якщо хтось проживав далеко, він просто фізично не зміг. Але не всі хочуть виїхати. Можливо, вони хочуть продовжувати працювати і не бачать ніякої небезпеки, є такі”, – зазначила Українка.

Вона припустила, що в паніці, яка була в аеропорту 15 серпня, евакуюватися було, можливо, небезпечніше, ніж, наприклад, через тиждень, “коли в аеропорту наведуть порядок”.

“Я не встигла злякатися. Але тепер розумію, що зараз деякі мої колеги чекають, коли буде можливість вилетіти, наприклад, в Ташкент. А ще мені дуже шкода тих людей, які там залишилися. Вони повернулися в минуле, від якого самі бігли. Вони намагалися побудувати зовсім іншу державу”, – додала жінка.