Папа Римський заявив, що поставки зброї Україні для самооборони морально прийнятні

ДУМКА 16, Вересень 2022, 05:48 7044
Папа Римський заявив, що поставки зброї Україні для самооборони морально прийнятні

Папа Римський Франциск у четвер заявив, що це морально законно для країн постачати зброю Україні, щоб допомогти країні захистити себе від російської агресії.

Про це повідомляє Reuters.

Виступаючи перед журналістами на борту літака, що повертався з триденної поїздки до Казахстану, Франциск також закликав Київ бути відкритим для можливого діалогу, навіть якщо це буде важко для української сторони.

Війна в Україні, на яку Росія напала 24 лютого, послужила фоном для візиту Папи Римського в Казахстан, де він взяв участь у Конгресі релігійних лідерів з усього світу.

Репортер запитав, Чи було морально правильним для країн відправляти зброю в Україну.

“Це політичне рішення, яке може бути моральним, морально прийнятним, якщо воно буде прийняте в умовах моралі”, – сказав Франциск.

Він розповів про принципи “справедливої війни”, які допускають застосування зброї для самооборони проти країни-агресора.

“Самооборона це не тільки законно, а й вираження любові до Батьківщини. Той, хто не захищає себе, хто не захищає щось, не любить це. Ті, хто захищає (щось), люблять це”, – сказав він.

Пояснюючи різницю між тим, коли постачати зброю в іншу країну морально чи аморально, Франциск сказав:

“Це може бути аморально, якщо намір полягає в тому, щоб спровокувати нову війну або продати зброю, якої країна більше не потребує. Мотивація це те, що значною мірою визначає мораль цієї дії”, – сказав він.

Папу Римського запитали, чи повинна Україна вести переговори з країною, яка вторглася на її територію, і чи існує “червона лінія”, яку Україна повинна провести, в залежності від дій Росії, після чого вона може взагалі відмовитися від переговорів.

“Завжди важко почати діалог з країною, яка почала проти тебе війну, це важко, але від цього не слід відмовлятися”, – сказав він.

“Я б не виключав діалогу з будь-якою державою, яка знаходиться в стані війни, навіть якщо це агресор. Іноді вам доводиться вести такий діалог. Це вам не подобається, але це має бути зроблено”, – сказав він.