Петиція про повернення Печерської лаври Україні набрала необхідну кількість голосів

Ірина Дубровська 29, Квітень 2020, 16:37 61
Петиція про повернення Печерської лаври Україні набрала необхідну кількість голосів

Електронна петиція про передачу Києво-Печерської лаври від Російської церкви Помісній Православній церкві України набрала необхідні для розгляду 25 тис. голосів.

Петицію до президента Володимира Зеленського зареєстрував 15 квітня Олексій Кравчук.

“Константинопольська церква вважає ПЦУ єдиною канонічною правонаступницею Київської митрополії. Справедливо, щоб духовну святиню використовувала православна конфесія, визнана православним світом автокефальною на території України. Своєю чергою УПЦ МП не є автокефальною православною церквою на території України”, – йдеться в петиції.

Автор і підписанти вважають, що ієрархів Російської церкви неодноразово помічали у висловлюваннях і діях, спрямованих проти українського народу. Перераховують більш як 20 випадків, які обурили їх.

Києво-Печерська лавра була заснована 6 квітня 1051 року. Ця дата вказана в літописі “Повість минулих літ”.

Монастир у печерах біля літньої княжої резиденції Берестово поблизу Києва створили монахи Антоній і Феодосій. Першим ігуменом монастиря став колишній боярин Варлаам Печерський. 1058-го він побудував над печерою дерев’яну церкву на честь Успіння Пресвятої Богородиці. В XI ст. монастир став центром розповсюдження і затвердження християнства в Київській Русі. Наступного століття – отримав статус лаври.