Польські журналісти приголомшені станом могили Стуса

ДУМКА 13, Травень 2021, 05:18 236
Польські журналісти приголомшені станом могили Стуса

Польські журналісти вражені станом могили видатного поета Василя Стуса, похованого на Байковому кладовищі в Києві. Вони вважають, що це проблема збереження національної пам’яті.

Про це написала у своєму блозі журналістка Мирослава Барчук.

Кілька років тому Барчук в ефірі з польським журналістом обговорювала проблеми національної пам’яті, українсько-польські Історичні рани, а потім мова зайшла про стан поховань видатних українців.

“Коли вимкнулася камера, він дуже емоційно сказав мені:” до речі, про героїв. Вчора ми з нашими дипломатами відвідали Байкове кладовище і були вражені, коли побачили поховання вашого українського національного генія Стуса.

Його могила занедбана і заросла бур’янами. Для нас це культурний шок. Хто заважає українцям на цьому фронті національної пам’яті? Поховання Щербицького в ідеальному стані і з живими квітами, корупціонери увічнені в мармурі, а могила вашого мученика Стуса забута”, – зазначила вона.

Польські журналісти приголомшені станом могили Стуса

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Віктор Медведчук програв суд журналісту Вахтангу Кіпіані про заборону книги про справу Василя Стуса.

Також повідомлялося, що Медведчук повинен виплатити майже 140 000 гривень через суд за книгою про Василя Стуса.