Порошенко: умиротворення агресора лише “розпалює” апетит Росії

ДУМКА 9, Травень 2020, 15:00 42
Порошенко: умиротворення агресора лише “розпалює” апетит Росії

Росія намагається привласнити загальну перемогу антигітлерівської коаліції в Другій світовій війні і використовує це як інструмент в гібридній війні проти України та європейських цінностей. Про це заявив п’ятий президент України, лідер партії “Європейська солідарність” Петро Порошенко під час Міжнародної конференції “Мир і війна”.

“Божевільне російське” побєдобєсіе “- це інструмент їхньої гібридної війни проти України і всієї європейської цивілізації. Путін до міжнародного права відноситься так, як свого часу Гітлер. Він так само розглядає Україну як” життєвий простір “для своєї імперії, а українців взагалі не визнає окремим народом, подібно до того, як фюрер вважав німцями народи сусідніх з Німеччиною держав “, – сказав Порошенко.

Порошенко переконаний, умиротворення агресора лише “розпалює” апетит Росії і підкреслив, що роль СРСР у перемозі над нацизмом 75 років тому не дає РФ ніяких підстав зазіхати на суверенітет і територіальну цілісність України і інших держав.

“Чим відрізняється бачення України, Європи і Росії? Україна і Європа зустрічає ці дні з гаслом “Ніколи знову”. Росія з колорадськими стрічками і гаслом “Повторимо!”. А це вже загроза явно не Україні. Вони мріють мити чоботи не тільки в Дніпрі, а в Одері, Ельбі, Рейні. Гарячу війну Росія розв’язала проти України. а гібридну веде проти всієї євроатлантичної цивілізації. Взяла собі в союзники навіть коронавірус. Оперативна група зі стратегічних комунікацій зовнішньополітичної служби ЄС зловила росіян на поширенні фейків про COVID-19, наприклад, брехні про секретні американських лабораторіях на території України “, – додав Порошенко.

Лідер “ЄС” підкреслив, що тоталітарні й авторитарні режими уміють використовувати в своїх інтересах демократичний характер сусідніх держав і розкладати їх зсередини так, щоб потім легше було здолати.

“Треба менше дивізій, коли демократія дає можливість маніпулювати громадською думкою в сусідніх країнах, хвалився Гітлер своєму оточенню. Природа демократій, мовляв, така, що вони не зможуть захищатися від подібних прийомів. Словом, технологія відома. Все нове – добре забуте старе. Але і ми робимо висновки з уроків історії. і я твердо впевнений – перемога буде за нами “, – переконаний Порошенко.