Посольство США звернулося до жителів Нью-Йорка з Донеччини

ДУМКА 2, Липень 2021, 03:45 943
Посольство США звернулося до жителів Нью-Йорка з Донеччини

Американські дипломати привітали жителів Нью-Йорка в Донецькій області з поверненням історичної назви населеного пункту.

Привітання вони розмістили на сторінці посольства у Фейсбуці.

“Вітаємо жителів Нью-Йорка Донецької області з поверненням до історичної назви свого міста завдяки міжфракційному консенсусу у Верховній Раді України! Ще одна можливість відзначити наші тісні зв’язки. Ми великі шанувальники вашого нового / старого імені!”- сказано в повідомленні.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада перейменувала селище Новгородське Донецької області на Нью-Йорк, повернувши йому історичну назву.

Постанову про перейменування Новгородського в Нью-Йорк підтримав 371 нардеп, проти проголосував один, утрималися – 25, не голосували – 44.

ДОВІДКА. Селище носило назву Нью-Йорк до 1951 року, поки не був перейменований в Новгородське. Населений пункт був заснований німцями в 1877 році. За однією з версій, назву селище отримало після того, як власник парового млина Унгер відвідав Нью-Йорк в США і, перебуваючи під враженням від поїздки, запропонував так само назвати селище. За іншою версією, таку назву запропонував промисловець яків Нібур, який був одружений на американці.