ПЦУ виграла більшість судів про перехід громад УПЦ МП

ДУМКА 8, Липень 2021, 09:10 757
ПЦУ виграла більшість судів про перехід громад УПЦ МП

Процес приєднання релігійних громад до ПЦУ призупинено, бо відбувається боротьба в юридичному полі.

Про це повідомив предстоятель Православної церкви України, митрополит Епіфаній.

“Цей процес з певних причин призупинено. Зараз відбувається боротьба в юридичному полі по кожній громаді, яка приєдналася, а їх близько 700. Зараз ми захищаємося в правовому полі. Практично всі судові позови, які є з боку Московського патріархату, ними програні. Ми виграли, тому що на нашому боці правда. Ми її відстоюємо і хочемо, щоб все відбувалося відповідно до українського законодавства”, – зазначив митрополит Епіфаній.

За його словами, зараз в ПЦУ очікують новий виток в процесі приєднання громад, тому що багато хто з них чекають для цього слушного моменту.

“Зараз є громади, які поступово приєднуються, але не афішують це. Вони приймають рішення, подають на реєстрацію, але бояться протидії. На жаль, є ті сили, які протидіють, показують картинку для зовнішнього світу, що в Україні ось відбувається захоплення храмів, а цього насправді немає. Наша позиція чітка і зрозуміла – ми хочемо, щоб все відбувалося мирно, спокійно і добровільно і тільки в правовому полі.

Є багато громад, які спілкуючись зі мною, кажуть, що готові вже, але якщо просто змінити вивіску. Вони розуміють, що буде боротьба, буде протидія з боку проросійських сил в Україні, штучно будуть завезені люди, влаштовані бійки. Тому ми не маємо бажання відкривати в Україні ще один релігійний фронт. Нам достатньо тієї боротьби, яка є на сході України, і противірусної боротьби з небезпечною хворобою”, – зазначив Епіфаній.

На його переконання, релігійний фронт тільки послабить Українську державу, а цього ПЦУ не бажає.