Питання національної безпеки: у Раді занепокоїлися питанням поставок продуктів харчування армії

ДУМКА 17, Квітень 2021, 05:43 1527
Питання національної безпеки: у Раді занепокоїлися питанням поставок продуктів харчування армії

Народний депутат України, член Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко (фракція “Голос”) заявив про те, що проблема харчування в армії буде на контролі комітету.

Про це він написав у Фейсбуці.

Він зазначив: “у багатьох викликало інтерес яке рішення було прийнято Комітетом ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки з проблеми з харчуванням у Збройних силах України під час засідання, яке відбулося 14.04.2021.

Поясню що вирішив комітет. Комітетом було прийнято рішення звернутися до Міністра оборони України з рекомендацією розглянути питання про відповідність заступника Міністра оборони Ігоря Халімона займаній посаді. Саме він відповідає за напрямок роботи, що стосується харчування. Чому комітет вирішив прийняти таке рішення?”

Він продовжив: “тому що члени Комітету побачили в питанні поставок продуктів харчування в ЗСУ загрозу національній безпеці. Більше 90% продуктів харчування поставляється однією компанією-монополістом, а самі продукти дуже часто непридатні для вживання.

До депутатів надходить велика кількість скарг військовослужбовців на якість харчування, щодо невиконання зобов’язань постачальниками і на ігнорування цієї проблеми з боку Міністерства оборони України. Депутати, які відвідують позиції наших військовослужбовців на власні очі бачили якість продуктів, що поставляються у війська. Іноді вони взагалі були непридатними для вживання. Тому Комітетом була надана відповідна оцінка менеджменту Міністерства”.

Читайте також: Український снайпер на Донбасі ліквідував двох окупантів і поранив ще одного. ВІДЕО

“Також, Комітет своїм рішенням визнав за потрібне звернутися до МОУ з проханням надати детальну інформацію про кількість повідомлень від військовослужбовців та складених актів щодо неякісного надання послуг із забезпечення харчуванням, а також вжитих заходів реагування. Крім того, запросили інформацію про кількість підприємств, що бажають взяти участь у тендерах на надання послуг з організації харчування військовослужбовців, яким підприємствам було відмовлено в участі і з яких причин їм було відмовлено”, – підкреслив Костенко

Він продовжив: “розглянули на засіданні і причини виникнення проблем з харчуванням, також є результатами управління з боку МОУ. Управлінські рішення посадових осіб МОУ призвели до того, що за постачання продуктів у більш ніж 90% військових частин відповідає один постачальник. Депутати вбачають у цьому загрозу національній безпеці, оскільки у разі виникнення проблем у постачальника наші військовослужбовці можуть залишитися без харчування. На думку членів комітету, реалізація існуючої тендерної процедури закупівлі продовольчого забезпечення для ЗСУ містить ознаки грубого порушення законодавства України Про захист економічної конкуренції. Тому Комітет вирішив рекомендувати МОУ привести реалізацію тендерних процедур відповідно до законодавства”.

Читайте також: Зеленський розширив перелік військових посад, на які він призначатиме особисто

“Крім того, Комітет вирішив звернутися в офіс Генерального прокурора щодо листа Київської прокуратури, який міг вплинути на результати проведення тендерів. Будемо тримати питання харчування в ЗСУ на контролі”, – резюмував нардеп.

Раніше повідомлялося, що Міноборони відмовляється виконувати рішення суду про скасування тендеру з харчування в армії: поставляла неякісні продукти “Військсервіс-Волонтер” все ще вказана переможцем.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що на озброєння Збройних сил України прийняли багатозарядну великокаліберну антиматеріальну гвинтівку Alligator.