Рада повернула селу на Львівщині радянську назву

ДУМКА 6, Жовтень 2021, 15:20 900
Рада повернула селу на Львівщині радянську назву

Верховна Рада під час пленарного засідання 6 жовтня змінила історичну назву села Мармузовичі, що відома з XV століття, на радянську назву Андріївка, яка з’явилася у 1946 році.

Верховна Рада повернула селу Мармузовичі (назва відома з XV століття) комуністичну назву Андріївка, яка з’явилася в 1946 році для увічнення комуністичного активіста вбитого українськими повстанцями. Сором!, — написав у Фейсбук Володимир В’ятрович.

Під час засідання це рішення підтримали 263 нардепи. Йдеться про постанову про перейменування села Мармузовичі Буського району Львівської області № 2715.

У 2016−2019 роках в рамках декомунізації було перейменовано близько тисячі населених пунктів. Село Андріївка також було перейменовано в рамках декомунізації.

Рада повернула селу на Львівщині радянську назву

Так як ця назва з’явилася у 1946 році на честь комуністичного активіста Івана Андрєєва, вбитого українськими повстанцями.

Селу повернули історичну назву — Мармузовичі — назву з 15 століття. Поверненням комуністичної назви Андріївка порушує закон про декомунізацію, — додав В’ятрович.