Реєстрація народження або шлюбу стане простіше: Зеленський підписав необхідний закон

ДУМКА 25, Травень 2021, 04:08 58
Реєстрація народження або шлюбу стане простіше: Зеленський підписав необхідний закон

Президент України Володимир Зеленський повернув послуги державної реєстрації актів цивільного стану всім територіальним громадам.

Верховна рада прийняла цей документ 29 квітня 2021 року.

“Зеленський підписав закон” Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права громадян на доступ до державної реєстрації актів цивільного стану у зв’язку з укрупненням територіальних громад” № 1427-ІХ”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що закон спростить українцям до отримання адміністративних послуг-державної реєстрації народження, шлюбу, смерті – в умовах укрупнення територіальних громад.

В офісі глави держави зазначили, що необхідність прийняття цього документа обумовлена закріпленням в українському законодавстві різного обсягу повноважень у сфері державної реєстрації актів цивільного стану між різними територіальними громадами.

Зокрема, виконавчі органи сільських, селищних, міських рад проводять державну реєстрацію народження, шлюбу, смерті. А міста обласного значення, у тому числі об’єднані та укрупнені територіальні громади, утворені на їх базі шляхом добровільного приєднання, так і на підставі рішень Кабінету Міністрів Про затвердження територій теробщин не мають повноважень у цій сфері.

“Закон, який підписав президент, наділяє повноваженнями державної реєстрації актів цивільного стану виконавчі органи всіх міських рад і відповідні відділи міських управлінь юстиції всіх міст”, – уточнюється в повідомленні.

Набрання чинності цим Законом усуває негативні наслідки укрупнення територіальних громад. Вони отримають однакові повноваження у сфері державної реєстрації актів цивільного стану та зможуть забезпечувати важливі потреби своїх мешканців, у тому числі збережуть доступність послуг та їх швидке надання.