РНБО може ввести санкції проти телеканалів, які не виконують мовне законодавство

ДУМКА 16, Вересень 2021, 22:01 272
РНБО може ввести санкції проти телеканалів, які не виконують мовне законодавство

Офіс мовного омбудсмена за два місяці отримав понад 80 звернень громадян про можливе недотримання мовного законодавства 25 телеканалами України, основна частина заяв стосувалася діяльності телеканалів “1+1”, “Інтер” та “Україна”.

Про це 16 вересня повідомила прес-служба секретаріату мовного омбудсмена.

На підставі звернень Секретаріат розпочав перевірки телеканалів “1 + 1″,” Інтер”,” Україна”, ICTV та “Мега”.

“Телерадіоорганізації мали два роки з моменту набрання чинності Законом України” Про забезпечення функціонування української мови як державної”, щоб підготуватися до належного виконання цієї норми”, – підкреслили в повідомленні.

У релізі нагадали, що Конституційний Суд України 14 липня 2021 року у своєму рішенні зазначив, що будь-які посягання на юридичний статус української мови як державної на території України неприпустимі, оскільки порушують конституційний лад держави, загрожують національній безпеці та існуванню державності України.

“Зазначені факти та інші численні матеріали, що підтверджують зухвале і систематичне порушення згаданими телевізійними каналами мовного закону, є підставою для розгляду цього питання на окремому засіданні РНБО і можливого застосування санкцій”, – підкреслили в офісі мовного омбудсмена.