Родичі жертв MH-17 звинуватили Росію у брехні і затягування процесу

ДУМКА 9, Листопад 2021, 10:20 117
Родичі жертв MH-17 звинуватили Росію у брехні і затягування процесу

У Нідерландах під час слухання з приводу збивання малайзійського “Боїнга” над Донбасом виступили рідні загиблих, які вимагали визначити роль Кремля в трагедії.

Вони представляли не тільки свої сім’ї, а й сім’ї жертв з Малайзії, які через пандемію не змогли прилетіти в Амстердам. Мати одного із загиблих розповіла, що хтось щодня відправляв їй фото і відео з місця аварії і намагався довести її до самогубства.

Рідні повідомили, що радіють, що суд дозволив розповісти їхні історії.

“Дуже важливо, що ви дізналися, який вплив на наші сім’ї надавала трагедія за ці 7,5 років. Ми так і не отримали тіла наших рідних, не змогли з ними попрощатися”, – сказала мати загиблого Сілена Фредрікс.

Обвинувачені і сьогодні до суду не з’явилися. Їх 4-росіяни Ігор Гіркін, Сергій Дубинський, Олег Пулатов і українець Леонід Харченко. Останній, зокрема, переховується на окупованому Донбасі. Російська влада відмовила в допиті підсудних – їх судять заочно.

“Росія бреше… зовсім не співпрацює. Вони затягують процес і ми це бачили під час попередніх слухань. Те, що вони роблять, огидно”, – зазначив родич загиблих, голова Фонду “авіакатастрофа” Пітт Плуг.

Сьогодні слухання вже закінчилися і продовжаться 8 грудня.