РПЦвУ через суд хоче відібрати у ПЦУ кафедральний собор у Вінниці

ДУМКА 23, Липень 2021, 23:01 1059
РПЦвУ через суд хоче відібрати у ПЦУ кафедральний собор у Вінниці

Російська Православна Церква в Україні продовжує тиск на Митрополита Вінницького і Барського Симеона (Шостацького), який брав участь в Об’єднавчому соборі 15 грудня 2018года. У РПЦвУ сподіваються відібрати кафедральний собор у Вінниці, де служить Митрополит ПЦУ з духовенством і віруючими.

РПЦвУ подала апеляцію і вважає незаконним рішення релігійної громади (від 18.12.2018 року та від 06.02.2019) Спасо-Преображенського кафедрального собору у Вінниці приєднатися до ПЦУ, передає ресурс vinnitsa.info.

Парафіяни вирішили покинути Московський Патріархат відразу після Об’єднавчого собору, але в РПЦвУ не можуть цього прийняти спокійно і судяться зі своїми колишніми парафіянами.

22 липня 2021 року у Вінницькому Апеляційному суді відбувся розгляд апеляційної скарги, яку подали представники Московського патріархату, щоб юридично скасувати приєднання парафії до ПЦУ.

Суд вирішив направити справу на новий розгляд до Вінницького міського суду.

Нагадаємо, раніше Апеляційний суд визнав законним перехід до ПЦУ ще однієї релігійної громади Вінницької області. Також на початку року ЗМІ повідомляли, що за дев’ять місяців у Вінницькій області 21 РЕЛІГІЙНА ГРОМАДА захотіла перейти з РПЦ до ПЦУ.