Секретар РНБО Данилов розкритикував намір Литвина стати ректором Шевченківського університету

Володимир Маркопольский 12, Березень 2021, 15:53 79

Володимир Литвин був серед 236 депутатів, які голосували за ратифікацію так званих Харківських угод у 2010 році.

Фрагмент відео з виступу секретаря Ради нацбезпеки і оборони Олексія Данілова оприлюднив “Рух опору капітуляції”.

“Мені було би соромно дивитися в очі тим студентам, щоб зараз іти ректором, і при цьому голосувати за ті ганебні речі, і внаслідок цього голосування ми маємо окуповану територію Криму і маємо великі проблеми на території Донецької і Луганської областей”, – сказав Данілов.

Так, Рада нацбезпеки доручила Службі Безпеки України перевірити обставини за яких були підписані Харківські угоди 2010 року. Серед 236 депутатів, які голосували за ратифікацію документу, який продовжив російську військову присутність у Криму, був Володимир Литвин. Тоді він був на посаді голови Верховної Ради України і керував процесом голосування.

Тим часом, в Інституті філології шевченківського університету вже анонсували Zoom-зустріч студентів із Володимиром Литвином як із кандидатом у ректори:

“Харківські угоди” – це угода, підписана у Харкові в квітні 2010 рокуміж Україно та Російською Федерацією, якою російському Чорноморському флоту дозволили базуватися на території України, зокрема – у Криму.

Завдяки цій угоді Росія зберегла та розгорнула свою збройну присутність в Криму, що потім було використано для початку війни проти України та окупації півострова у 2014 році.

“Рух опору капітуляції” також нагадує, що Володимир Литвин голосував за “диктаторські закони” від 16 січня 2014 року.