Секретар РНБО Данілов розповів, яка мова в Україні має стати другою

Володимир Маркопольский 10, Березень 2021, 01:18 140

Україна повинна убезпечити себе від «лінгвістичної війни», яку розв’язала Російська Федерація, більш активно запроваджуючи англійську мову.

Про це секретар РНБО Олексій Данілов заявив під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Культура. Медіа. Туризм».

«На превеликий жаль, за 30 років ми не визначили українську мову як первинну фундаментальну мову нашої незалежності. І друге питання – на превеликий жаль, ми за 30 років не збагнули важливість… англійської мови, яка має бути обов’язково другою мовою в країні для того, щоб ми з вами були убезпечені від тих атак, від яких ми сьогодні потерпаємо від Російської Федерації», – заявив Данілов.

Він наголосив, що багато політиків та президентів в Україні загравали з російською мовою, копаючи під себе яму. І Росія на сьогодні на 100% використовує мовне питання у війні з Україною.

На думку секретаря РНБО, Україна може захистити себе, активно запроваджуючи англійську мову.

«Знання молоддю англійської мови є запорукою незалежності нашої держави. Англійська мова має бути використовувана з дитячого садочка, в школі», – зазначив Данілов, додавши, що наразі англійську багато вивчають, але, на жаль, мало знають та користуються.

Він також вважає, що коли суспільство зможе вільно користуватись англомовними виданнями, тоді питання «лінгвістичної війни», яку веде Російська Федерація, може поступово зникнути.

Схожу позицію Олексій Данілов уже висловлював улітку 2020 року. Як заявляв він тоді, для нього питання мови – «принципове».

«Є речі, наприклад, питання мови – це дуже важливе, принципове питання для держави. Ніякої другої, російської, у нас бути не може – не тому, що її не треба вивчати, її не треба знати. Якщо ми кажемо про Україну – то має бути тільки державна українська мова», – заявив він тоді.

«Чи має бути друга мова в Україні? Звичайно, має бути. Але це має бути англійська мова, яка має вивчатися, починаючи з дитячого садочка. Усі громадяни України, якщо ми хочемо бути в цивілізованому світі, мають знати, використовувати англійську мову. Це є обов’язкова річ», – сказав тоді Данілов.