Шустер звинуватив Коломойського у підкупі суддів Київського апеляційного суду

ДУМКА 6, Червень 2021, 05:23 221
Шустер звинуватив Коломойського у підкупі суддів Київського апеляційного суду

Журналіст і телеведучий Савік Шустер припускає, що судді Київського апеляційного суду, які розглядали апеляцію на рішення першої інстанції за позовом Шустера до українського бізнесмена Ігоря Коломойського про захист честі, гідності та ділової репутації, могли отримувати гроші від Коломойського.

Таку думку журналіст висловив в ході програми “Свобода слова Савіка Шустера”, що вийшла в ефір каналу” Україна ” і YouTube-каналу Shuster online ввечері 4 червня.

Шустер нагадав про інцидент, коли в 2015 році телеканал “1+1” зняв його програму. Ток-шоу не випустили в ефір, за словами журналіста, через те, що Коломойському “не сподобалося”, що лідера Радикальної партії Олега Ляшка запросили на ефір.

“За дві хвилини до початку програми: раз – і немає програми. Є фільм”, – розповів ведучий.

У 2019 році в інтерв’ю “Українській правді” Коломойський звинуватив його в тому, що він нібито брав гроші за участь в ефірі програми “Шустер LIVE”, яка в 2015 році виходила на телеканалі “1+1”. Бізнесмен заявив, що Шустер пішов з каналу, так як порушив умови контракту.

“Взяв гроші у якихось мерів. Два по 50 [тисяч доларів] взяв, причому одного ми підсунули, щоб перевірити на вошивість… Ну, це ж у нього була практика: запрошувати і забирати за це гроші”, – говорив тоді Коломойський.

Шустер після виходу цього інтерв’ю оголосив, що подає проти Коломойського позов про захист честі, гідності та ділової репутації.

“Природно, ми подали в суд, тому що ділова репутація страждає від таких слів такого олігарха. Спочатку суд не міг знайти Коломойського, щоб вручити йому повістку, потім не могли знайти суддю. Потім, коли вони нарешті знайшлися, сказали, що це справа не треба. Ми пішли в інший суд, на цьому тижні відбулася апеляція. Апеляція вирішила, що ні: там не ні слова наклепу, нічого, не треба звертати на це увагу”, – розповів Шустер.

У програмі показали частину засідання Київського апеляційного суду-виступ адвоката Коломойського і суддів. Адвокат, зокрема, заявив, що слова Коломойського – “оціночне судження” і “сатира”. Суддя Вадим Нежура говорив, що”було б непогано надати хоч якісь реальні докази нанесення моральної шкоди”.

“Мораль-філософське поняття, а гроші – поняття матеріального світу, на них можна купити все що завгодно, так”, – міркував в ході засідання Нежура.

Шустер зазначив, що у цього судді “10 квартир, три автомобілі, дві земельні ділянки в Київській області і будинків на 500 м2”. Всі троє членів колегії, за даними журналіста, заробляють 6,5 млн грн.

“У мене відчуття-це сатиричний вислів-що гроші Ви отримуєте від того олігарха, якого ви нібито судите. Ви берете гроші у нього. […] Ви розумієте, у народу довіра до суддів-2%. Якщо у мене 2% довіри глядачів, то я безробітний. Ці люди повинні стати безробітними”, – додав він.