Синоптики прогнозують, що поточне літо буде коротким

ДУМКА 9, Червень 2021, 22:10 90
Синоптики прогнозують, що поточне літо буде коротким

Цього літа розраховувати на температуру близько + 40 градусів не варто.

Про це розповіла Вазіра Мартазінова, завідуюча відділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту НАН.

“Кульбіда (начальник Українського гідрометцентру Микола Кульбіда) сказав, що цього літа може бути до +40 градусів. Цим він мене просто спантеличив і ошелешив. Я порахувала – і у мене по моїй моделі нічого такого не виходить”, – заявила вона.

Максимальна температура, яку можна очікувати в окремі дні літа + 32 градуси. Спекотним може бути кінець червня, середина і закінчення липня, а також початок серпня.

До середини червня прогнозується дощовий і прохолодний період. Справжнє літо почнеться лише з 10 червня, а літня спека на рівні +28… +30 градусів прийде в країну в 20-х числах місяця.

Липень буде сухим. З 6 числа можлива спека +28… +30 градусів. В окремі дні поблизу 20 липня можуть бути дощі та сильні грози.

Вчена попередила, що погодне літо закінчиться раніше календарного терміну. Істотне похолодання розпочнеться 20 серпня. В цілому погода останнього місяця літа буде нестійкою. Як і минулої весни, знову будуть спостерігатися теплі і прохолодні “п’ятиденки”.

У першій декаді встановиться спекотна погода, повітря буде прогріватися до + 30 градусів. В окремі дні температура може підвищуватися до +32 градусів. Але з 20-х чисел істотно похолодає і почнуться дощі.