“Слуга народу” Бужанський потрапив в базу “Миротворця”

consaidin 16, Липень 2020, 15:50 832
“Слуга народу” Бужанський потрапив в базу “Миротворця”

Скандальний нардеп від “Слуги народу” Максим Бужанський потрапив у базу сайту “Миротворець” з-за мовного закону.

Про це йдеться на сайті.

“Українофоб. Провокатор. Свідомі дії, спрямовані на дестабілізацію суспільно-політичної ситуації в Україні. Маніпулювання суспільно значущою інформацією. Участь в антиукраїнських пропагандистських заходах. Розпалювання міжнаціональної ворожнечі”, – зазначили в “Миротворці”.

Раніше, Максим Бужанський зареєстрував законопроект № 2362, який нібито має на меті скасувати “дискримінації” російської мови в освітньому процесі. Він передбачає скасування переходу учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на українську мову навчання. У разі прийняття законопроекту обов’язкове вивчення 80% предметів у школах українською мовою буде скасовано. Відповідно, річний обсяг навчального часу для отримання базової середньої освіти державною мовою складе 20% (40% у 9 класі), профільного середньої освіти — 60%.

Низка нардепів з президентської фракції відмовилися підтримувати законопроект, оскільки він вносить розкол у суспільство, а люди вийшли на акції протесту.

Розгляд законопроекту планували 16 липня, але прийняли рішення перенести на п’ятницю, 17 липня.

Раніше повідомлялося, що відомі українські діячі мистецтва, журналісти та активісти написали відкрите звернення з вимогою зупинити наступ на українську мову та інформаційний простір.