“Слуги народу” знову хочуть вивести телебачення з-під дії закону про мову

ДУМКА 12, Липень 2021, 21:22 7879
“Слуги народу” знову хочуть вивести телебачення з-під дії закону про мову

Народний депутат від «Європейської солідарності» Володимир В’ятрович та депутат від «Голосу» Ярослав Железняк 12 липня повідомили, що до законопроєкту №5551-2 «Про внесення змін до закону України “Про Державний бюджет України на 2021 рік” щодо спрямування коштів на ремонтно-реставраційні роботи пам’яток культурної спадщини» внесли поправки, якими пропонують відтермінувати норми про українську мову в теле- та кіновиробництві.

«Схема та сама, яку нещодавно намагалися провернути депутати Потураєв і Кравчук, подаючи поправки про виведення телебачення, реклами і виборів з-під дії закону про мову до законопроєкту, до якого ці поправки не мають жодного стосунку. Навіть текст – практично слово в слово той самий. Тільки тепер його хочуть запхати в законопроєкт 5551-2 – зміни до Бюджетного Кодексу, що стосуються ремонту й реставрації об’єктів культурної спадщини. Звичайно, цей проєкт не має жодного стосунку ні до мови, ні до телебачення, і впихання в нього цієї поправки прямо суперечить регламенту», – розповів В’ятрович.

За його словами, 14 липня Комітет з питань бюджету має розглянути цей документ.

«А вже у четвер, 15 липня “слуги” і щедро простимульовані депутати з “підтанцьовки” планують протягнути в цілому цей проєкт разом з русифікаторськими нормами на позачерговому пленарному засіданні», – зазначив нардеп від «ЄС».