“Слуги народу” хочуть надати правоохоронцям доступ до комп’ютерів і смартфонів українців

Ірина Дубровська 11, Вересень 2020, 20:51 1631
“Слуги народу” хочуть надати правоохоронцям доступ до комп’ютерів і смартфонів українців

На розгляді Верховної Ради з’явився законопроєкт, який передбачає отримання правоохоронними органами доступу до гаджетів українців.

Авторами законопроекту стали одинадцять депутатів фракції “Слуга народу” та по одному нардепу від груп “Довіра” і “За майбутнє”, повідомляє “Думка”.

Вони запевняють, що законопроєкт №4004 необхідний для боротьби із кібератаками та дозволить на законних підставах використовувати електронні докази у кримінальних справах. Нардепи хочуть таким способом покращити систему взаємодії інтернет-провайдерів і правоохоронних органів, шляхом можливості проведення оперативно-розшукових дій та отримання тимчасового доступу до речей, документів та іншої інформації.

Згідно із законопроектом, провайдери за власні кошти мають встановлювати необхідне обладнання для проведення таємного слідства. І оператори не матимуть права розголошувати інформацію про проведення слідчих дій.

Нардепи, що подали законопроєкт на розгляд, пропонують змінити пункти Кримінального процесуального кодексу України, а також закону України “Про телекомунікації”. Вони хочуть розділити поняття електронного документу як одного із електронних доказів, та інших документів, що можуть подаватися у електронному вигляді.