Сьогодні третя річниця отримання Томосу про автокефалію Православної церкви України

ДУМКА 6, Січень 2022, 10:24 803
Сьогодні третя річниця отримання Томосу про автокефалію Православної церкви України

6 січня відзначається третя річниця вручення Томосу про автокефалію Православної церкви України.

Про це у Facebook повідомила прес-служба ПЦУ.

Так, 4 січня 2019 року в Константинополь був привезений підготовлений до підписання Томос про надання автокефалії Православній Церкві України, виконаний на пергаменті в стародавньому стилі ієромонахом Лукою, відомим на весь світ іконописцем і каліграфом. Томос-церковний канонічний документ, указ, декрет.

5 січня 2019 року Вселенський Патріарх Варфоломій підписав цей Історичний документ.

“6 січня 2019 року в храмі святого Георгія в Константинополі Вселенський Патріарх урочисто, офіційно і навічно вручив Предстоятелю Православної Церкви України Митрополиту епіфанію Томос про автокефалію Української Церкви, а також того дня вперше відбулося євхаристійне співслужіння двох Предстоятелів та ієрархів і духовенства обох Церков”, – йдеться в повідомленні.

У вечір Різдва Христового Томос привезли до Києва, і він був представлений на Різдвяній літургії в Софійському Соборі. 8 січня документ був повернутий до Стамбулу для його підписання членами Синоду Вселенського Патріархату. 9 січня 2019 року на Томосі поставили свої підписи всі 12 членів Синоду Вселенського Патріархату, чим був формально завершений процес оформлення документа про отримання автокефалії помісною Українською Православною Церквою.