Сьогодні у православних та греко-католиків Чистий Четвер: що потрібно робити в цей день

Христина Качоровська 29, Квітень 2021, 11:24 39
Сьогодні у православних та греко-католиків Чистий Четвер: що потрібно робити в цей день

Традиційно, в цей день з ранку віруючі згадують Таємну вечерю Христа зі своїми учнями, а ввечері – останні години Сина Господнього перед розп’яттям.

Читайте також:

Під час Таємної вечері Ісус Христос встановив таїнство святого причастя. Ісус благословив хліб, розламав його на частини і дав свої учням, зі словами “Візьміть і вживайте – це тіло моє”.

Після він взяв чашу з вином, яку також благословив і дав учням зі словами “Пийте з неї, тому що це – кров моя Нового завіту, яка проливається на відпущення гріхів “.

У цей день, згідно Біблії, Ісус читав молитву в Гетсиманському саду, якраз перед тим, як його схопили воїни і повели на страту.

У Чистий четвер в Україні прийнято закінчувати підготовку до свята Воскресіння Христового. Господині печуть паски і ретельно прибирають свої будинки і подвір’я.

У Чистий четвер прийнято йти в храм на урочисту літургію.

Є звичай, після богослужіння в цей день нести додому запалену свічку з храму, з якою простояли всю службу. Вже біля будинку, над дверима, провести хрест з диму цієї свічки. Потім цю свічку тримають вдома, тому що вона захищає його від пожеж і хвороб.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про традиції Страсної середи.

Також ми писали про традиції на Благовіщення.