Соціологи склали портрет українця, який хоче назад у СРСР

ДУМКА 19, Серпень 2021, 22:05 313
Соціологи склали портрет українця, який хоче назад у СРСР

Шкодують про крах Союзу майже третина українців. Протилежної точки зору дотримуються трохи більше 60% жителів країни.

Найбільше шкодують про розвал СРСР жителі Південного Сходу країни, представники старшого покоління, менш забезпечені групи громадян. Це випливає з результатів дослідження Соціологічної групи Рейтинг, оприлюднені в четвер, 19 серпня.

Ностальгують за СРСР також ті, хто вважає, що їхні найкращі часи вже в минулому.

Відзначається, що про розпад Радянського Союзу все ще шкодує 32% українців. Протилежної точки зору дотримуються 61% жителів країни. Ще 7% вагаються з відповіддю на питання про це.

Так, у Луганській та Донецькій областях тих, хто шкодує про розпад СРСР, найбільше: частка таких респондентів у цих регіонах перевищує 50%. Найменше по Союзу ностальгують жителі Тернопільської, Івано-Франківської та Львівської областей: там виявилося 13%, 12% і 10% шкодують про розпад СРСР учасників опитування відповідно. У Києві респондентів, які шкодують про крах Радянського Союзу, виявилося 20%, у Київській області — 26%.

Опитування соціологи проводили з 20 липня по 9 серпня. У ньому взяли участь 20 000 респондентів старше 16 років, які проживають в різних регіонах України, крім непідконтрольної частини Донбасу і анексованого Криму.

Раніше повідомлялося, що 80% українців підтримали б зараз проголошення незалежності.