США і Німеччина готові відправити танки в Україну, відповідаючи на заклики Києва – Reuters

ДУМКА 25, Січень 2023, 03:40 3470
США і Німеччина готові відправити танки в Україну, відповідаючи на заклики Києва – Reuters

Сполучені Штати можуть вже в середу оголосити, що вони направлять важкі танки в Україну, Німеччина вирішила зробити те ж саме.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на власні джерела.

У повідомленні вказується, що постачання важких танків Україні змінить протистояння з російськими агресорами.

За кілька годин до того, як у середу президенту України Володимиру Зеленському виповнилося 45 років, він закликав союзників рухатися вперед, надавши ЗСУ необхідну кількість сучасних танків.

“Обговорення повинні завершуватися рішеннями”, – заявив Зеленський у своєму нічному відеозверненні. “Рішення щодо реального посилення нашої оборони від російських терористів. У союзників є необхідна кількість танків”»

Всього через кілька днів після заперечень проти задоволення запитів Києва Вашингтон готовий почати процес по відправці в Україну бойових танків M1 Abrams, повідомили у вівторок два американських чиновника. Третій чиновник заявив, що в найближчі місяці США можуть поставити близько 30 танків.

Тим часом канцлер Німеччини Олаф Шольц вирішив відправити бойові танки Leopard 2 в Україну і дозволити іншим країнам, таким як Польща, зробити це, повідомили виданню два джерела, знайомих з цим питанням.

Журнал Spiegel, який першим повідомив про це, заявляє, що Німеччина планує поставити як мінімум одну роту танків Leopard 2 a6, яка зазвичай складається з 14 танків. Інші союзники, наприклад країни Скандинавії, мають намір вчинити також як Берлін.

Хоча офіційного підтвердження з Берліна або Вашингтона не надходило, офіційні особи в Києві вітали те, що, за їхніми словами, могло змінити правила гри на полі бою у війні, яка триває вже 11 місяців, навіть якщо чутки про кількість танків не виправдали їх надій.

“Кілька сотень танків для наших танкістів … Ось це і стане справжнім ударним кулаком демократії», — написав у Telegram глава Адміністрації Зеленського Андрій Єрмак.

Київ протягом декількох місяців просив про Західні танки, які, за словами українського керівництво, дадуть військам вогневу міць і мобільність, щоб прорвати Російські оборонні рубежі і повернути собі окуповані території на Сході і півдні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Берлін потрапив під критику союзників через нерішучість у питанні поставок танків для України.