Таран заявив, що в Україні створять “москітний” флот

ДУМКА 7, Липень 2021, 23:10 3074
Таран заявив, що в Україні створять “москітний” флот

Міністр оборони Андрій Таран повідомив про створення в Україні “москітного” флоту.

Про це він сказав під час конференції з питань реформ в Україні “Сильна Україна в сильній європейській та євроатлантичній родині”, яка проходить у Вільнюсі (Литва).

“Прямо зараз ми створюємо так званий “москітний” флот (флот, що складається з великої кількості малих бойових кораблів – УНІАН) … Те, що ми намагаємося зробити, – це дати цим “москітам”, так би мовити, сучасні бойові можливості. Тобто, я хотів би бачити, принаймні, наступного року протикорабельні ракети, які будуть встановлені на цих дрібних кораблях”, – зазначив міністр.
Він додав, що Україна не має “справжньої зброї, яка може зупинити напад з моря, вторгнення з моря”.

“Але дуже скоро, я впевнений в цьому, не пізніше, ніж наступного року, у нас буде, за допомогою, звичайно, Сполучених Штатів, Великобританії … кілька малих кораблів “москітного” флоту. Але зі справжніми бойовими можливостями, озброєних сучасними протикорабельними ракетами, засобами електронної боротьби, які дозволять нам створити певну загрозу для російських Військово-Морських сил”, – сказав Таран.
За його словами, Міноборони працює над створенням додаткових можливостей.

“Скажімо, цього року … я підписав наказ про озброєння Військово-Морських сил новою протикорабельною ракетною системою, яка базуватиметься на суші”, – зазначив міністр.
Серед іншого, він зазначив, що Україна намагається “розробити певні можливості із залученням бойових вертольотів”.

“Ми також готуємо нові лопаті для бойових вертольотів. Ми їх озброїмо новими протикорабельними ракетами, які можна буде застосовувати проти ворога”, – повідомив Таран.