Третина українців взагалі не вживає алкоголь, – опитування

Володимир Маркопольский 7, Червень 2021, 19:22 31

Третина громадян України – 35% взагалі не вживають спиртні напої, 22% – вживають їх дуже рідко – не більше кількох разів на рік, і 9% – вживають алкоголь від декількох разів на тиждень.

Про це свідчать дані соціологічного дослідження, проведеного Українським інститутом майбутнього спільно з New Image Marketing Group.

Згідно з результатами дослідження, третина громадян України (35%) взагалі не вживають спиртні напої. Також в ході опитування кожен п’ятий (22%) заявив, що вживають їх дуже рідко – не більше кількох разів на рік і ще стільки ж відповіли, що не частіше кількох разів на місяць. Про часте вживання алкоголю-від декількох разів на тиждень-розповіли 9% респондентів.

Відповіді чоловіків і жінок щодо вживання алкоголю досить помітно відрізняються. Серед жінок велика частка тих, хто ніколи не вживає алкоголь – 43% до 26% чоловіків. Тоді як чоловіки вдвічі частіше вживають спиртні напої хоча б раз на тиждень (16% до 8%) і в шість разів частіше вживають алкоголь кілька разів на тиждень (13% до 2%). Найбільша частка тих, хто дотримується тверезості, серед старшого покоління (46%), а найменша – серед представників групи 33-45 років (28%).

За регіональною ознакою немає суттєвих відмінностей між відповідями респондентів щодо вживання алкоголю. Крім того, абсолютна більшість (82%) громадян заявили, що локдауни ніяк не вплинули на їх вживання або невживання алкоголю. Лише 6% відповіли, що стали вживати більше і ще 10% – навпаки, заявили, що стали менше вживати.