Три центральних телеканали не дотримуються мовних квот, – Кремінь

ДУМКА 3, Червень 2021, 11:02 63
Три центральних телеканали не дотримуються мовних квот, – Кремінь

На телеканалах “1 + 1”, “Інтер” та “Україна” не дотримуються мовних квот, а саме обов’язкова частка державної мови у вечірньому прайм-таймі становить менше 75%.

Про це у Facebook повідомив Мовний омбудсмен Тарас Кремінь.

Так, з 17 по 23 травня Секретаріатом Уповноваженого із захисту державної мови був здійснений оперативний моніторинг вечірнього ефіру (прайм-тайм з 18:00 до 22:00) чотирьох українських телеканалів: “ICTV”, “1 + 1”, “Інтер “і” Україна “. Моніторинг здійснювався з використанням медіасервісів для трансляції ефірних каналів.

За результатами моніторингу зафіксовано порушення закону про мовні квоти на трьох телеканалах:” 1 + 1″,” Інтер “та”Україна”. Так, тривалість передач, фільмів, виконаних державною мовою в загальному тижневому обсязі мовлення телеканалу “Україна” становить 69,9%, “1+1” – 70,9%; “інтер” – 72,9%. Згідно ж закону, така частка на загальнонаціональних каналах повинна становити не менше 75%.

Виявлено також порушення частини 3 статті 32 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, згідно з якою мовою реклами на телебаченні є державна мова. Так, трансляція реклами (анонсів передач, фільмів), в яких використовувалася інша мова, здійснювалася телеканалами “інтер” і “ICTV”.

“Звертаюся до Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення взяти виявлені нами Факти до уваги і вжити відповідних заходів реагування, передбачених чинним законодавством України”, – зазначив Кремінь.