Цензура на тлі пандемії, – ЄС занепокоєні

Ірина Дубровська 2, Травень 2020, 15:51 74
Цензура на тлі пандемії, – ЄС занепокоєні

Європейський союз стурбований тим, що в ряді країн пандемія COVID-19 використовується як привід для незаконного обмеження свободи преси.

“Журналісти повинні мати можливість працювати без перешкод”, – заявив від імені ЄС його високий представник із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель з нагоди відзначається 3 травня Всесвітнього дня свободи друку.

“Свобода преси, – підкреслив він, – зараз, мабуть, важлива як ніколи, будучи фундаментом демократії, процвітаючою тільки там, де громадяни отримують достовірну інформацію і можуть робити поінформований вибір. Журналісти допомагають виявляти дезінформацію і протистояти їй”.

У заяві наголошується, що в багатьох країнах в зв’язку з COVID-19 вводяться законодавчі обмеження, які обмежують свободу вираження поглядів та свободу преси. Журналісти стають жертвами кампаній з дискредитації, фінансового тиску, нападок з боку влади і ангажованих ЗМІ, часто змушені вдаватися до самоцензури. Вони піддаються переслідуванням, свавільних арештів і ув’язнення. Багато хто загинув, виконуючи свою роботу, вважає Боррель.

“Європейський союз веде боротьбу з наслідками пандемії в сферах охорони здоров’я, прав людини і соціально-економічній сфері, в тому числі медійної, як всередині своїх кордонів, так і за їх межами”, – йдеться в заяві.

Серед напрямків цієї боротьба відзначаються заохочення надійних джерел інформації, розвінчання помилкового і видалення протизаконного контенту.