Цибульська пояснила, чому марш на честь дивізії СС “Галичина” може бути провокацією Росії

ДУМКА 2, Травень 2021, 01:05 202
Цибульська пояснила, чому марш на честь дивізії СС “Галичина” може бути провокацією Росії

У ході, присвяченій 78-річчю створення дивізії, взяли участь, зокрема, члени націоналістичних організацій” суспільство майбутнього”,” Правий Сектор”, представники ВО”Свобода”.

Марш не отримав медійного розголосу в Україні, проте його активно висвітлювали російські ЗМІ.

І цьому є пояснення, каже керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки України Любов Цибульська. За її словами, пропаганда Кремля використовує подібні “чутливі теми” для інформаційного спотворення ситуації в Україні. Цибульська вказує, що подібні акції з ангажуванням праворадикальних рухів або націоналістичних організацій російські спецслужби в Україні проводять з 2014 року.

“Цей захід занадто контроверзний, у нього є ознаки інформаційної спецоперації. Кремль-майстер таких провокацій. Як справжні патріотичні сили, знаючи, що Росія поширює цей наратив про фашизм в Україні, могли організувати таку акцію в центрі Києва?”,- задається питанням любов Цибульська.

З нею згоден і головний редактор англомовного видання Euromaidan Press, дослідниця російських інформаційних кампаній Аля Шандра. На її думку, марш на честь дивізії СС “Галичина” був “розіграний за російським шаблонним сценарієм” виключно для міжнародної аудиторії. “Якщо ініціатори хотіли дійсно просувати ідею СС “Галичина”, то вони не приховували б назву і цілі свого Маршу за вишиванками.

Вони б хотіли, щоб про них говорили всі українські ЗМІ. А насправді сценарій полягав у тому, щоб таємно протягнути цю акцію, яку будуть висвітлювати Російські або афілійовані з ними ЗМІ, і розкручувати її за кордоном”, – прокоментувала Аля Шандра.

Вона підкреслює, що мета Росії – спотворити уявлення про Україну. “Це розраховано на іноземного глядача: начебто в нашій країні розгул ультранаціоналізму і затяті націоналісти прямо в центрі Києва прославляють нацизм. Це інформаційна війна”, – підсумувала Шандра.