У Авакова зробили уточнення щодо законопроекту про легалізацію зброї

consaidin 19, Лютий 2021, 13:28 102
У Авакова зробили уточнення щодо законопроекту про легалізацію зброї

Радник глави МВС Арсена Авакова Володимир Мартиненко прокоментував законопроект про легалізацію зброї, який рекомендував до голосування профільний комітет Ради.

Про це він говорив в ефірі телеканалу “Україна 24”, передає Думка.

“Якщо уважніше подивитися на законопроект, стане зрозуміло, що там не йдеться про вирішення всіх проблем. У цьому законопроекті йдеться про облік обігу зброї та боєприпасів, і цей закон не передбачає використання зброї або застосування де-небудь. Мова йде тільки про те, як зброю враховувати, воно ділиться на категорії. Далі мова йде про реєстр зброї, в якому реєструються всі ті “стволи”, які є в Україні», – заявив радник Авакова.

Мартиненко заявив, що не бачить необхідності в дозволі українцям використовувати короткоствольну зброю для самозахисту.

“Якщо людина не вміє користуватися зброєю, але має зброю, то в разі конфліктної ситуації він починає цю зброю діставати і намагатися застосувати. То в той момент, коли він не вміє цього робити, зброя, звичайно, може бути звернена проти нього, може бути відібрана і піти далі з варіанту легального користування в кримінальний світ”, – заявив радник Авакова.

“Якщо людина психічно здорова, не має проблем із законом, має можливість зберігати зброю за правилами, то немає проблем – з 21 року можна купити гладкоствольну рушницю, з 25 років – нарізний карабін. Щодо короткоствола багато питань. Коли мова йде навіть про те, щоб зберігати його вдома, для мене питання, як короткостволом захиститися. Мені здається, немає необхідності в захисті короткостволом, це питання взагалі не стоїть для суспільства. Для мене дуже сумнівно використання короткостволу для самозахисту, використання гладкоствольної рушниці для захисту квартири або будинку є набагато ефективнішим”, – зазначив Мартиненко.

Нагадаємо, генерал-лейтенант, екскомандувач десантно-штурмових військ і чинний депутат від “Європейської солідарності” Михайло Забродський пояснив, чому в Україні не варто дозволяти населенню використовувати зброю для самозахисту.