У березні в Україні запрацює Центр протидії дезінформації, – Ткаченко

Ірина Дубровська 19, Лютий 2021, 14:08 74
У березні в Україні запрацює Центр протидії дезінформації, – Ткаченко

Центр протидії дезінформації (ЦПД) дозволить ефективно відпрацьовувати маніпуляцій і фейки, які поширює країна-агресор.

Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у Facebook, передає Думка.

«Наше міністерство працює над запуском Центру протидії дезінформації (ЦПД), що дозволить ефективно відпрацьовувати маніпуляцій і фейки, які поширює країна-агресор. Добір команди вже триває», – написав Ткаченко.

Він зазначив, що основними напрямами роботи ЦПД буде: виявлення, реагування, протидія, просвіта, комунікаційні проекти. Також Центр відслідковуватиме фейки, викривлену інформацію, ворожу пропаганду і інформуватиме про це українців.

За його словами, ще однією важливою складовою є підвищення медіаграмотності громадян України, щоб люди самі вчилися перевіряти інформацію, фільтрувати її та відрізняти фейки від справжніх новин.

«Планується співпраця і з фактчекінговими організаціями в Україні для синхронізацій дій та об’єднання зусиль задля оперативної протидії російській пропаганді. Також ми враховуватимемо досвід країн, де аналогічні центри вже діють: EUvsDisinfo (Європейський Союз), Центр провідного досвіду в сфері стратегічних комунікацій НАТО (Латвія) тощо», – написав Ткаченко.

Крім того, міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко виступив з вітальним словом на міжнародному онлайн-семінарі «Протидія дезінформації: європейські підходи та стандарти».

Він підкреслив, що протидія російській пропаганді є одним з головних пріоритетів держави.

“Перша наша ініціатива пов’язана зі створенням Центру протидії дезінформації, який у першу чергу буде у співпраці з іншими нашими українськими організаціями протистояти російській пропаганді. Зараз триває підбір команди і затверджується концепція. Ми сподіваємося, що цей центр розпочне роботу вже у березні”, – сказав Міністр.

Олександр Ткаченко додав, що окрім протидії дезінформації значна увага приділяється також реалізації проекту з медіаграмотності.

“Рухаючись цими двома напрямками у співпраці з РНБО, з Офісом віце-прем’єра з питань європейської інтеграції, МЗС, Мінцифрою сподіваємося найближчим часом відповісти на ті виклики, які нам дає російська пропаганда”, – зазначив Міністр.

Він також додав, що серед планів МКІП – створення онлайн-музею російської пропаганди та створення в Україні міжнародного хабу, який дозволить ефективно відпрацьовувати ті маніпуляції і фейки, які запускає країна-агресор.