У Харкові власник кафе назвав україномовних “рагулями” і відмовився обслуговувати українською мовою

ДУМКА 1, Жовтень 2021, 06:15 2018
У Харкові власник кафе назвав україномовних “рагулями” і відмовився обслуговувати українською мовою

Один із господарів ресторану назвав україномовних громадян «рагулями».

У Харкові в закладі громадського харчування під назвою «7чбрк» стався скандал через відмову обслуговувати клієнта українською мовою. Про це у своєму відеоблозі розповів активіст Сергій Стерненко.

Стерненко опублікував запис розмови між відвідувачем Владом і продавцем і, за сумісництвом, одним із власників закладу «7чбрк» Олександром.

Клієнт поцікавився, чому власник принципово відмовляється обслуговувати його українською мовою, на що той відповів: «Тому що для мене це насильство. І для більшості людей, для 99,9% людей, які до мене сюди приходять, це насильство».

Влад також запитав, чому Олександр називає україномовних людей «рагулями», на що чоловік заявив, що це його «особисте ставлення як людини і як громадянина», і додав: «Я живу в Україні, на жаль».

Співвласник «7чбрк» пояснив, чому не переходить на українську мову під час обслуговування клієнтів так: «Я виріс у російськомовному суспільстві, мені незручно… Я не хочу чинити насильство над собою. Я краще буду англійською».

Чоловік на ім’я Олександр підтвердив журналістам місцевого видання NewsRoom, що на записі його голос, але каже, що більшість фраз «вирвані з контексту». За словами співвласника «7чбрк», клієнти намагалися спровокувати конфлікт і начебто прохання про обслуговування українською мовою від них не звучало.

Журналіст поцікавився, чому власнику закладу «7чбрк» не подобається жити в Україні, на що підприємець зазначив, що не схвалює поляризацію суспільства на мовному питанні.