У КС сталася перепалка між суддями через місце відстороненого Тупицького

Володимир Маркопольский 4, Березень 2021, 14:55 76

Заступник Голови Конституційного суду Сергій Головатий зайняв місце відстороненого голови суду Олександра Тупицького в четвер під час розгляду справи за поданням Уповноваженого Верховної Ради щодо конституційності закону “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення”.

З цього приводу відбулася перепалка між Головатим і суддею Олександром Литвиновим.

“Сергій Петрович, у нас що змінилася схема розсадження в залі?”- запитав Литвинов.

“Я залишу це питання без відповіді”, – парирував Головатий.

“Займіть тоді своє місце”, – продовжував Литвинов, на що Головатий не відповів.

Читайте також: Зеленський відсторонив суддю КС Тупицького на місяць

“Сергій Петрович, я прошу зайняти своє місце. У нас не було спеціального пленарного засідання, на якому б ви були призначені Головою Конституційного Суду України”, – наполягав Литвинов, проте Головатий йому не відповів і продовжував вести засідання на місці Тупицького.

На період відсторонення голови КС Тупицького на засіданнях Великої Палати суду головує його заступник Сергій Головатий, проте до 4 березня він це здійснював зі свого місця.

Читайте також: Зеленський відкликав з Ради законопроект про припинення повноважень суддів КС

29 грудня 2020 року Президент України підписав указ про відсторонення Олександра Тупицького з посади судді Конституційного суду строком на два місяці. Таке рішення він прийняв”після отримання та обробки фахівцями офісу Президента клопотання офісу Генерального прокурора”. Перед тим прокуратура повідомляла, що Тупицький підозрюється в наданні впливу на свідка шляхом підкупу, а також у дачі неправдивих свідчень. Справа стосується приватизації зуївського енергомеханічного заводу в Донецькій області. 26 лютого 2021 року Президент продовжив ще на місяць відсторонення Тупицького з посади судді Конституційного Суду. 19 січня Управління держохорони повідомило, що не допустило Тупицького в будівлю КС за результатами запиту Державного бюро розслідувань. У ДБР заявили, що Тупицький перешкоджає розслідуванню провадження щодо нього. 3 лютого Верховний Суд відмовився відкривати провадження щодо відсторонення голови КСУ.